Notebookcheck Logo

Dostawca Forda demonstruje akumulator do samochodów elektrycznych, który ładuje się w 18 minut i ma trwałość 1000 cykli

Szybko ładujące się ogniwo EV można doładować w mniej niż 20 minut (zdjęcie: SK On)
Szybko ładujące się ogniwo EV można doładować w mniej niż 20 minut (zdjęcie: SK On)
Partner Forda w dziedzinie akumulatorów w ramach joint venture BlueOval SK zademonstrował technologię akumulatorów, która pozwala właścicielom EV naładować pakiet w 18 minut. SK On osiągnął ten wyczyn poprzez zmniejszenie oporu anody, dzięki czemu jony litu mogą szybciej dostać się do środka, a także używając mniej kleju dookoła.
E-Mobility

Ford z pewnością ucieszy się na wieść, że jeden z jego głównych główny partner w produkcji baterii do EV opracował zestaw akumulatorów, który można naładować w 18 minut płasko. Firma SK On zdołała zdobyć nagrodę CES 2023 Innovation Award za swoje nowatorskie ogniwo Super Fast Battery ze zmniejszoną opornością anody, która pozwala na szybsze wprowadzanie jonów litu podczas ładowania. Nowatorski materiał anodowy i jego niestandardowa powłoka nie tylko doprowadzają baterię do poziomu 80% naładowania w mniej niż 20 minut, ale również liczne testy bezpieczeństwa i wydajności dowodzą, że bateria zapewnia trwałość na równi z normalnym tempem ładowania.

Wcześniej szybkie ładowanie skracało liczbę cykli baterii przed pogorszeniem wydajności z 1000 do 300 sesji ładowania/rozładowania, podczas gdy nowy materiał anodowy i powłoka przetrwały 18-minutowy czas ładowania ponad tysiąc razy, dając Super Fast Battery firmy SK On taką samą trwałość jak przy normalnym tempie ładowania.

SK On powiedział, że rozwija baterię od 2018 roku, kiedy to " globalny producent samochodów" zlecił mu stworzenie takiego ogniwa, które następnie zostało umieszczone w nagrodzonym w 2021 roku Światowym Samochodzie Roku. Ponieważ ten tytuł trafił do ID4 Volkswagena, a SK On ma joint venture baterii EV również z niemieckim automakerem, może to wyjaśniać, dlaczego ID4 z baterią LG ładują się wolniej niż te z ogniwami wyprodukowanymi przez SK.

Chińscy producenci baterii, tacy jak CATL, opracowali już technologię ultraszybkiego ładowania baterii, która wykonuje taniec 5%-80% w 10 minutwięc to jest następne wyzwanie dla grupy zadaniowej SK On's Super Fast Battery. Miejmy nadzieję, że Ford's BlueOval SK joint venture będzie w stanie skorzystać z technologii dla następnych F-150 Lightning lub Mustang Mach-E iteracji.

W końcu, partnerstwo Forda z oddziałem SK Innovation zajmującym się akumulatorami to największa pojedyncza inwestycja - 11 miliardów dolarów na fabryki w Tennessee i Kentucky i samego wyposażenia - w produkowane w USA akumulatory do pojazdów elektrycznych, które będą spełniać federalne wymagania dotyczące nowych dotacji dla EV.

Pobierz Weatherproof Ford F-150 Lightning truck cover na Amazon

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Dostawca Forda demonstruje akumulator do samochodów elektrycznych, który ładuje się w 18 minut i ma trwałość 1000 cykli
Daniel Zlatev, 2023-01-14 (Update: 2023-01-14)