Notebookcheck Logo

Cooler Master MasterKeys Pro L i Pro M

Cooler Master MasterKeys Pro
Cooler Master MasterKeys Pro
Tajwańska firma Cooler Master wprowadzi na rynek klawiatury z serii MasterKeys Pro L i MasterKeys Pro M.
Sylwester Cyba,

Klawiatury te różnią się między sobą jedynie rozmiarem. Za większą będzie trzeba zapłacić dziesięć euro więcej. Cechą zachęcającą do złożenia zamówienia ma być białe podświetlanie. Zdaniem producenta o wiele lepsze od tego spotykanego w klawiaturach z podświetlaniem RGB (wielokolorowe).

Podświetlanie to może pracować w różnych trybach, w tym między innym pulsować (Light Wave, Breathing) i reagować na uderzanie w klawisze. Przełączniki pod przyciskami to dobrze znane w branży Cherry MX.

Klawiatura jest prosta do podłączenia i nie wymaga do pracy żadnego dodatkowego oprogramowania. Tryby podświetlania zmienia się przy użyciu klawisza Fn plus lewej lub prawej strzałki. Szybkość pulsowania to strzałki góra/dół. Do wyłączenia wszelkich wodotrysków i makr służy natomiast kombinacja Fn plus Esc.

Kolejna praktyczną rzeczą jest obsługa makr. Działają one pod Windows i pod Mac OS X. Wystarczy skojarzyć przycisk N-key z równoczesnym wciśnięciem do sześciu innych. Po tej operacji można do woli odtwarzać tę kombinację w grze komputerowej bez względu na system operacyjny.

W sklepach te klawiatury zaczną się pojawiać na dniach (sierpień 2016). Sugerowane ceny producenta skrojone na potrzeby rynku europejskiego wynoszą 119 euro za model MasterKeys Pro L i 109 euro za klawiaturę MasterKeys Pro M.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 08 > Cooler Master MasterKeys Pro L i Pro M
Sylwester Cyba, 2016-08- 3 (Update: 2016-08- 3)