Notebookcheck Logo

Cooler Master MasterKeys Pro L i Pro M

Cooler Master MasterKeys Pro
Cooler Master MasterKeys Pro
Tajwańska firma Cooler Master wprowadzi na rynek klawiatury z serii MasterKeys Pro L i MasterKeys Pro M.

Klawiatury te różnią się między sobą jedynie rozmiarem. Za większą będzie trzeba zapłacić dziesięć euro więcej. Cechą zachęcającą do złożenia zamówienia ma być białe podświetlanie. Zdaniem producenta o wiele lepsze od tego spotykanego w klawiaturach z podświetlaniem RGB (wielokolorowe).

Podświetlanie to może pracować w różnych trybach, w tym między innym pulsować (Light Wave, Breathing) i reagować na uderzanie w klawisze. Przełączniki pod przyciskami to dobrze znane w branży Cherry MX.

Klawiatura jest prosta do podłączenia i nie wymaga do pracy żadnego dodatkowego oprogramowania. Tryby podświetlania zmienia się przy użyciu klawisza Fn plus lewej lub prawej strzałki. Szybkość pulsowania to strzałki góra/dół. Do wyłączenia wszelkich wodotrysków i makr służy natomiast kombinacja Fn plus Esc.

Kolejna praktyczną rzeczą jest obsługa makr. Działają one pod Windows i pod Mac OS X. Wystarczy skojarzyć przycisk N-key z równoczesnym wciśnięciem do sześciu innych. Po tej operacji można do woli odtwarzać tę kombinację w grze komputerowej bez względu na system operacyjny.

W sklepach te klawiatury zaczną się pojawiać na dniach (sierpień 2016). Sugerowane ceny producenta skrojone na potrzeby rynku europejskiego wynoszą 119 euro za model MasterKeys Pro L i 109 euro za klawiaturę MasterKeys Pro M.

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2016 08 > Cooler Master MasterKeys Pro L i Pro M
Sylwester Cyba, 2016-08- 3 (Update: 2016-08- 3)