Notebookcheck Logo

Ceny Windows 8

Laptopy z Windows 8 będą dostępne od 26 października. W sklepach pojawiają się już oferty sprzedaży samego nowego systemu operacyjnego, które mogą zainteresować osoby kupujące laptop bez systemu lub posiadające starsze wersje systemu operacyjnego firmy Microsoft (XP, Vista lub 7).

Windows 8 OEM (wersja 64-bitowa) kosztuje aktualnie około 350-400 zł.
Windows 8 Pro OEM (64) kosztuje znacznie więcej, około 520-600 zł.
Za Windows 8 Pro Upgrade BOX (dla posiadaczy starszych "okienek") trzeba obecnie zapłacić 249 zł.

System Windows 8 w wersji zwykłej i w wersji profesjonalnej można już kupić w sklepie mobilQ, który jest partnerem naszego  serwisu.

Jeśli chodzi o nazewnictwo, "ósemka" wprowadza duże ułatwienie dla kupujących. Podstawowe wydanie będzie dystrybuowane po prostu jako Windows 8. Dodatkowe funkcje dla biznesu oraz dla użytkowników zaawansowanych będą dostępne w edycji nazwanej przez Microsoft Windowsem 8 Pro. Windows 8 Enterprise, jak wskazuje nazwa, został opracowany dla korporacji i będzie dostępny tylko w przypadku zakupów hurtowych. Co za tym idzie, nikłe są szanse, by trafił do małych firm czy użytkowników domowych.

Od czasu do czasu można również przeczytać o produktach z Windows RT. Tu wytłumaczenie też jest bardzo proste. System ten jest przewidziany do obsługi urządzeń z procesorami ARM i przygotowanych pod ich kątem aplikacji. Tu warto wspomnieć, że sam system ma zajmować 10 GB przestrzeni dyskowej a w zestawie z pakietem Microsoft Office - 12 GB.

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, Tomasz Cyba, 2012-10-24 (Update: 2012-10-25)