Notebookcheck

Blender Benchmark 1.0 Beta

Blender Benchmark
Blender Benchmark
Bardzo dobra wiadomość na niedzielę, czyli pojawił się nowy benchmark związany z bardzo popularnym oprogramowaniem o nazwie Blender.

Blender to powszechnie znany program graficzny, który służy do modelowania 3D, renderowania a w końcu także i tworzenia animacji. Do tego narzędzie to jest darmowe i dostępne na wielu różnych platformach. Tym lepsza jest to wiadomość, że teraz będzie można sprawdzić sprzęt pod kątem wydajności w programie Blender (wspomniane renderowanie jest bardzo zasobochłonne i często wymaga profesjonalnego sprzętu).

Blender Benchmark pochodzi od twórców oprogramowania Blender, czyli można liczyć na to, że projekt będzie dalej rozwijany. Wydanie końcowe 1.0 (a nie beta, jak obecnie) jest spodziewane we wrześniu 2018 roku.

Kod źródłowy narzędzia do porównywania jest ogólnodostępny, podobnie jak i samego Blendera. Integralną częścią jest moduł pozwalający na wrzucenie wyników testu do internetu (po anonimizacji danych).

Tytułowe narzędzie nadaje się do sprawdzenia sprawności procesora (CPU) i karty grafiki (GPU). Pozwala na przeprowadzenie testu na szybko (quick) oraz pełnego pomiaru (complete).

Instalator można znaleźć na stronie internetowej projektu Blender.

Źródło: OC3D

 

> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 08 > Blender Benchmark 1.0 Beta
12. sierpnia 2018

 

Please share our article, every link counts!
C04:50 19.04