Notebookcheck Logo

BYD zaraportuje wyższą marżę zysku w III kwartale niż Tesla, ponieważ obniżki cen Modelu 3 i Modelu Y obniżają zyski

Obniżki cen Modelu 3 i Modelu Y wpłyną na wyniki finansowe za III kwartał (zdjęcie: Tesla)
Obniżki cen Modelu 3 i Modelu Y wpłyną na wyniki finansowe za III kwartał (zdjęcie: Tesla)
Zyski Tesli za III kwartał wykazały marżę brutto na poziomie zaledwie 19%, co oznacza spadek z 28% rok wcześniej. Tymczasem jej główny konkurent BYD zapowiedział zyski, które mogą być nawet o 70% wyższe w porównaniu z poprzednim kwartałem.
E-Mobility

Konsensus analityków zakłada, że Tesla odnotuje znaczny spadek marży zysku brutto, gdy poda dziś swoje wyniki za III kwartał. Oczekuje się, że spadek rentowności Tesli będzie dość znaczący, z 29% rok temu do zaledwie 18% w trzecim kwartale roku. Przy 74 centach na akcję, zyski Tesli spadną o 30% rok do roku, odczuwając szczyptę wojny cenowej wojny cenowej która rozpoczęła się na początku roku.

Zaledwie w zeszłym tygodniu, Tesla obniżyła ceny w zeszłym tygodniu Tesla ponownie obniżyła ceny swoich bestsellerowych modeli 3 i Y, nie rekompensując jeszcze tych cięć wystarczającymi oszczędnościami kosztów produkcji. Posunięcie to jeszcze bardziej obniży wskaźnik rentowności marży brutto, na który inwestorzy z niecierpliwością czekają, aby ocenić, dokąd może zmierzać cena akcji Tesli.

Główny globalny konkurent Tesli, BYD, zdołał jednak zwiększyć swoją integrację pionową jako producent pojazdów elektrycznych i akumulatorów, a jednocześnie sprzedać o 17% więcej samochodów w porównaniu z drugim kwartałem. W swojej zapowiedzi wyników BYD twierdzi, że udało mu się jeszcze bardziej ograniczyć wydatki, częściowo dzięki spadkowi cen akumulatorów litowych ceny litua częściowo dzięki zwiększeniu skali produkcji, co dało jej siłę przetargową z dostawcami.

W związku z tym oczekuje się, że BYD zaraportuje wyższe marże niż w II kwartale, kiedy to osiągnął 18,73% netto i może pokonać Teslę pod względem marży brutto. Oczekuje się, że Tesla nadal będzie raportować wyższe zyski w III kwartale niż BYD, którego najwyższe szacunki wynoszą 1,44 mld USD, czyli około 1440 USD na pojazd. Godny pozazdroszczenia zysk Tesli zyskw wysokości do 10 000 USD na samochód może jednak należeć do przeszłości.

Złącze ścienne Tesla 48A z 24-calowym kablem można kupić na Amazon

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 10 > BYD zaraportuje wyższą marżę zysku w III kwartale niż Tesla, ponieważ obniżki cen Modelu 3 i Modelu Y obniżają zyski
Daniel Zlatev, 2023-10-19 (Update: 2023-10-19)