Notebookcheck Logo

Apple: patent na obudowy z włókna węglowego

Apple może rozpocząć produkcję laptopów z wykorzystaniem włókna węglowego, korzystając z własnego patentu z końca 2009 roku.

Apple posiada od wczoraj ochronę patentową wytwarzania obudów z włókna węglowego z jedną lub kilkoma warstwami rozdzielającymi z innego materiału. Pozwala ona na seryjną produkcję estetycznych, cienkich i lekkich konstrukcji. 

W patencie o numerze 8,257,075 jest mowa o odstąpieniu od tradycyjnej metody wytwarzania (kolejne warstwy łączone pod wpływem rosnącej temperatury i ciśnienia) na rzecz nowej, z wykorzystaniem kołków ściągających warstwy włókna węglowego, oraz o materiale separującym (łatwa wymiana otaczających elementów) i poprawiającym chłodzenie.

Ma to pozwolić na uzyskanie zautomatyzowanego, wolnego od przebarwień i defektów oraz niezawodnego procesu wytwarzania (uniknięcie niezbędnych do tej pory ręcznych poprawek i ingerencji). Samo włókno węglowe ma zwiększyć odporność elektroniki na upadki i wstrząsy mechaniczne (na tle najpopularniejszych obudów plastikowych powstających we wtryskarkach tworzyw sztucznych).

Do patentu dołączono szereg szkiców (do ich obejrzenia jest wymagana wtyczka Apple Quicktime).

Źródło: AppleInsider

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
.170
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2012 09 > Apple: patent na obudowy z włókna węglowego
Sylwester Cyba, 2012-09- 5 (Update: 2012-09- 5)