Notebookcheck

Apple: membrana w klawiaturach nie pomogła?

Życie zweryfikowało najnowszą konstrukcję klawiatury w laptopach Apple MacBook i nie jest ona aż tak doskonała, jak wstępnie podejrzewano.

W ubiegłym roku do sprzedaży trafiły laptopy firmy Apple z klawiaturą wzbogaconą o membranę (trzecia generacja mechanizmu motylkowego). Ta ostatnia miała likwidować problem zacinania się klawiatury lub pojedynczych przycisków. O ile tak było na samym początku, to po pewnym czasie można było spodziewać się różnych scenariuszy i tak właśnie się stało.

Teoretycznie wspomniana wyżej membrana miała sprawić, że użytkowanie klawiatury będzie cichsze a pod przyciski nie dostaną się ciała obce (to zbierający się kurz i wszelkie okruszki prowadzą do zacinania klawiatury). W praktyce zaś wyszło, że tylko kwestią czasu jest podobny problem, jak wcześniej.

W oficjalnych przeprosinach dla nabywców laptopów MacBook z 2018 roku przedstawiciele firmy Apple wspomnieli, że problem zacinania dotyczy niewielkiej liczby użytkowników. Jednocześnie, dla równowagi, podkreślono, iż wielu klientów jest zadowolonych z klawiatury z silikonową membraną.

Źródło: OC3D

#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 03 > Apple: membrana w klawiaturach nie pomogła?
Sylwester Cyba, 2019-03-30 (Update: 2019-03-30)