Notebookcheck Logo

Apple iPhone 17 Pro i Samsung Galaxy S26 Ultra otrzymują telekamerę 600 mm z Reeflex Ultra

Telekonwerter od Reeflex dodaje teleobiektyw 600 mm do iPhone'a 17 Pro.
ⓘ Reeflex
Telekonwerter od Reeflex dodaje teleobiektyw 600 mm do iPhone'a 17 Pro.
Najnowszy teleobiektyw od Reeflex został zaprojektowany w celu ulepszenia Apple iPhone 17 Pro (Max) i Samsung Galaxy S26 Ultra z teleobiektywem 600 mm, który obsługuje również konwencjonalne filtry. Z 25-krotnym zoomem, aparat jest idealny do portretów, zwierząt i akcji.
Camera Smartphone

Podczas gdy producenci smartfonów, tacy jak Oppo i Vivo, oferują teraz własne telekonwertery do smartfonów, takich jak Find X9 Ultra i X300 Ultra, Samsung i Apple pozostają w tyle za trendem. Reeflex nadrabia to teraz, ponieważ producent akcesoriów wprowadził nowy telekonwerter 300 - 600 mm dla Samsunga Galaxy S26 Ultra, dla iPhone'a 17 Pro(1,099 USD na Amazon) i dla iPhone'a 17 Pro Max.

Marketing jest jednak nieco mylący, ponieważ obiektyw przekształca peryskopowy teleobiektyw iPhone'a 17 Pro (Max) w aparat o ekwiwalencie ogniskowej 35 mm wynoszącym 300 mm. Reklamowane 600 mm jest osiągane tylko przy użyciu zoomu cyfrowego, co zmniejsza rozdzielczość z 48 megapikseli do zaledwie 12 megapikseli. Jednak nawet 300 mm to duży skok w porównaniu do 100 mm, które zwykle oferuje aparat iPhone'a


Teleobiektyw mieści cztery soczewki w metalowej obudowie o długości 7 centymetrów, średnicy 5,5 centymetra i wadze 308 gramów. Przy minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 6,8 metra, obiektyw nie nadaje się do zdjęć makro. Przednia część obiektywu jest magnetyczna, co pozwala na stosowanie firmowych filtrów ND, polaryzacyjnych i UV, choć należy je zakupić osobno.

Ceny i dostępność

Reeflex Ultra Tele-Converter jest obecnie finansowany na Kickstarter. W ofercie "Super Early Bird" obiektyw kosztuje 280 USD, podczas gdy cena detaliczna ma wzrosnąć do 445 USD. W zestawie znajduje się etui ochronne do montażu obiektywu na smartfonie, choć jest ono dostępne tylko dla modeli Apple iPhone Pro i Samsung Galaxy S Ultra. Producent realizuje dostawy na całym świecie, cena nie obejmuje kosztów wysyłki, podatku od sprzedaży importowej i opłat celnych

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2026 04 > Apple iPhone 17 Pro i Samsung Galaxy S26 Ultra otrzymują telekamerę 600 mm z Reeflex Ultra
Hannes Brecher, 2026-04-29 (Update: 2026-04-29)