Notebookcheck Logo

Apple Wzrost wydajności A17 Bionic może być niższy niż początkowo przewidywano

A17 Bionic może nie być tak potężny, jak przewidywano wcześniej (image via Apple, edited)
A17 Bionic może nie być tak potężny, jak przewidywano wcześniej (image via Apple, edited)
Problemy z węzłem 3 nm firmy TSMC mogły zmusić Apple do skorygowania założeń dotyczących wydajności A17 Bionic. Początkowe plotki sugerowały, że mogą one wynosić około 20%, ale teraz prawdopodobnie będą niższe.
5G ARM Apple Leaks / Rumors iPhone

Wstępne dane dotyczące wydajności przyszłorocznych flagowych mobilnych układów scalonych - tj Apple A17 Bionic i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3- krążyły po internecie przez ostatnie kilka tygodni. Nie jest zaskoczeniem, że pierwszy z nich miał pokonać tego drugiego, głównie ze względu na to, że jest produkowany na TSMC 3 nm procesie technologicznym. Dla porównania, ten drugi miał podobno trzymać się pochodnej 5 nm (N4P). Teraz jednak @tech_reve, czyli leaker, który ujawnił wynik A17 Bionic w Geekbench, modyfikuje swoje początkowe twierdzenie.

Leaker stwierdza Apple's shiny new SoC may offer a lower 20% performance increase than initially anticipated because TSMC's N3B node isn't progressing as planned. Producent układów scalonych obniżył cele dotyczące wydajności i wydajności ze względu na trwające problemy z FinFET. Inny leaker RGCloudS stwierdził, że FinFET nie jest odpowiedni dla tranzystorów poniżej 4 nm, co mogło zmusić TSMC do wprowadzenia wspomnianych zmian.

To powiedziawszy, A17 Bionic powinien nadal oferować zadowalający wzrost wydajności w stosunku do swojego poprzednika ze względu na Apple"s doskonałości w przestrzeni projektowania chipów. Szacunkowa wydajność Snapdragona 8 Gen 3 znajduje się na terytorium "zbyt dobrym, aby mogło być prawdziwe". Nie da się ich osiągnąć bez znaczącej zmiany węzła i radykalnie nowego projektu rdzenia procesora. Co więcej, rok 2024 oznacza również rzekomy powrót dziewięciordzeniowego Samsunga Exynos 2400, który w teorii powinien dać przynajmniej Qualcommowi i MediaTekowi przewagę.

Kup Apple AirPods 2 na Amazon

Źródło(-a)

Twitter (1), (2)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > Apple Wzrost wydajności A17 Bionic może być niższy niż początkowo przewidywano
Anil Ganti, 2023-03-21 (Update: 2023-03-21)