Notebookcheck Logo

Apple Vision Pro zostanie uruchomiony z zaledwie 15 aplikacjami zoptymalizowanymi pod kątem obliczeń przestrzennych

Apple Vision Pro zawiera tylko 15 wstępnie zainstalowanych aplikacji zoptymalizowanych przestrzennie. (Zdjęcie: Apple)
Apple Vision Pro zawiera tylko 15 wstępnie zainstalowanych aplikacji zoptymalizowanych przestrzennie. (Zdjęcie: Apple)
Wraz z oficjalną premierą Apple Vision Pro, Apple ujawnił aplikacje, które będą preinstalowane na urządzeniu. Pierwsi użytkownicy mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że tylko 15 z dostępnych na Appleaplikacji zostało zoptymalizowanych pod kątem "obliczeń przestrzennych"
Apple iPad Virtual Reality (VR) / Augmented Reality (AR)

The Apple Vision Pro w końcu trafił do przedsprzedaży, a ograniczona liczba egzemplarzy sprzedaje się dobrze zgodnie z wczesnymi doniesieniami. Ponieważ jednak urządzenie stało się publicznie dostępne w sprzedaży, upubliczniono więcej szczegółów na jego temat. Obejmuje to informacje o aplikacjach stworzonych przez Apple dla Vision Pro, które są dostarczane wraz z urządzeniem.

W sumie Apple Vision Pro zostanie uruchomiony z zaledwie 15 wstępnie zainstalowanymi aplikacjami, które są zoptymalizowane pod kątem przestrzennego systemu operacyjnego Apple, visionOS. W porównaniu z co najmniej 40 aplikacjami, które są wstępnie zainstalowane i zoptymalizowane dla iPada Apple, co jest godne uwagi, ponieważ Vision Pro obsługuje również aplikacje na iPada.

Jednakże, podczas gdy Vision Pro jest preinstalowany z zaledwie 25 aplikacjami, pozostałe 10 aplikacji, w tym Książki, Kalendarz, Dom, Mapy, Wiadomości, Podcasty, Przypomnienia, Skróty, Akcje i Notatki głosowe będą aplikacjami nie przestrzennymi na iPada, które nie zostały poddane obróbce przestrzennej 3D - przynajmniej nie w momencie premiery. Biorąc pod uwagę Applepróby przywłaszczenia sobie terminu "obliczenia przestrzenne jak gdyby nigdy nie istniało przed Vision Pro, brak aplikacji zoptymalizowanych przestrzennie w momencie premiery jest dziwnym niedopatrzeniem.

Vision Pro jest prawdopodobnie najważniejszym produktem Apple wprowadzonym na rynek w ciągu ostatniej dekady i mówi się, że jest to technologia, która według firmy ostatecznie zastąpi iPhone'a w przyszłości. Z zainteresowanie deweloperów tym urządzeniemi nie ogłoszono żadnych tytułów firm trzecich, które zbiegłyby się w czasie z datą sprzedaży, pierwsi użytkownicy będą mieli bardzo niewiele autentycznych i wysokiej jakości aplikacji przestrzennych w momencie premiery.

Ta strona zawiera aplikacje Netlix, Spotify i YouTubektóre jasno dały do zrozumienia, że nie mają w planach tworzenia wersji swoich aplikacji na iPada specyficznych dla systemu VisionOS - w rzeczywistości obie firmy powiedziały również, że nie mają planów wspierania zwykłych wersji swoich aplikacji na iPada na Vision Pro. Na tym wczesnym etapie podejście Netflix i YouTube (między innymi) do Vision Pro jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę ograniczoną wczesną absorpcję i rynek w porównaniu do Appleekosystemów iOS i iPadOS. Nie ma jednak takich wymówek dla Apple.

Proszę zakupićMeta Quest 3 od Amazon w pakiecie z Asgard's Wrath od 499 dolarów.

Dolne 10 aplikacji Apple jest preinstalowanych na Vision Pro, ale nie są one uprzestrzennione. (Zdjęcie: Apple)
Dolne 10 aplikacji Apple jest preinstalowanych na Vision Pro, ale nie są one uprzestrzennione. (Zdjęcie: Apple)

Źródło(a)

@markgurman przez X/Twitter

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 01 > Apple Vision Pro zostanie uruchomiony z zaledwie 15 aplikacjami zoptymalizowanymi pod kątem obliczeń przestrzennych
Sanjiv Sathiah, 2024-01-20 (Update: 2024-01-20)