Notebookcheck Logo

Apple Testy Maca mini ujawniają większy radiator dla konfiguracji Apple M2 Pro i zmiany w dyskach SSD

Mac mini pozostaje łatwy do otwarcia, ale trudny do naprawy. (Źródło obrazu: Brandon Geekabit)
Mac mini pozostaje łatwy do otwarcia, ale trudny do naprawy. (Źródło obrazu: Brandon Geekabit)
Nowy Mac mini może pozostać wierny swoim korzeniom z 2010 roku, ale Apple uaktualnił swoje wnętrza o chipsety Apple M2 i Apple M2 Pro. Mimo pewnych zmian wewnętrznych, najnowszy Mac mini wygląda również niezwykle podobnie od wewnątrz.
Apple ARM Mini PC

YouTuberzy rozpoczęli demontaż nowego Maca mini, mini-PC, który Apple ogłoszony w zeszłym tygodniu obok nowych MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16. Podczas gdy Apple wydał swój pierwszy mini-PC oparty na ARM z tylko Apple M1, najnowsza iteracja przybyła z Apple M2 oraz Apple M2 Pro opcje. Na poniższych filmach widać, że Mac mini jest tak samo prosty do rozebrania, jak zawsze - kilka klipsów przytrzymuje jego plastikowy spód do aluminiowej obudowy.

Po zdjęciu plastikowej płyty widać antenę Wi-Fi i moduł wentylatora, które pozostały niezmienione w stosunku do wersji Apple M1. Radiator również pozostaje niezmieniony w modelach napędzanych przez Apple M2. Z kolei wersje wyposażone wApple M2 Proposiadają dłuższy radiator, o czym świadczy fakt, że obudowa wentylatora wystaje poza okrągłe wycięcie w dolnej płycie maszyny. To samo dotyczy płytki logicznej, która jest większa w modelachApple M2 Prowersji.

Krótko mówiąc, większość zmian generacyjnych występuje między komputerami Mac mini z Apple M1 iApple M2 ProsoC, mimo że mają identyczne obudowy. Wszystkie modele Apple generacji M2 dostarczane są jednak z modułami SSD o pojemności 256 GB, zamiast dwóch modułów 128 GB w modelach Apple M1. Według MacRumorszmiana ta skutkuje 30-50% wolniejszymi prędkościami odczytu i zapisu w przypadku jednostek SKU wyposażonych w 256 GB pamięci masowej. Uwaga, dotyczy to wszystkich maszyn Apple generacji M2, w tym nowych MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16. Zakup modelu z 512 GB pamięci masowej rozwiązuje tę wadę, ale pozostaje dziwną decyzją o obniżeniu wydajności między generacjami dla niektórych tańszych konfiguracji.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Apple Testy Maca mini ujawniają większy radiator dla konfiguracji Apple M2 Pro i zmiany w dyskach SSD
Alex Alderson, 2023-01-26 (Update: 2023-01-26)