Notebookcheck Logo

Apple Muzyka ma oferować zachęty dla muzyków do tworzenia muzyki w dźwięku przestrzennym

Applenowy program zachęci muzyków do przyjęcia Dolby Atmos (źródło obrazu: Apple)
Applenowy program zachęci muzyków do przyjęcia Dolby Atmos (źródło obrazu: Apple)
Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Apple Music planuje zaoferować zachęty dla artystów i wytwórni płytowych, jeśli udostępnią swoją muzykę w formatach dźwięku przestrzennego. Dzięki tej nowej polityce artyści otrzymają wyższe tantiemy i sprawią, że muzyka Dolby Atmos stanie się bardziej popularna.
Apple Audio

Apple Muzyka może wkrótce zaoferować artystom i wytwórniom zachęty do udostępniania utworów w formatach dźwięku przestrzennego, takich jak Dolby Atmos. Dla słuchaczy oznacza to, że Apple Music będzie oferować więcej muzyki z dźwiękiem przestrzennym, która sprawia wrażenie 3D i naśladuje wrażenia z życia.

Zgodnie z najnowszym raportem na Bloomberg, Apple Music planuje nadać dodatkową wagę strumieniom utworów, które są dostępne w formacie Dolby Atmos obok tradycyjnych wersji stereo. Artyści i wytwórnie płytowe, które przyjmą technologię audio i stworzą wersje dźwięku przestrzennego, otrzymają wyższe tantiemy. Co więcej, słuchacze nie muszą wchodzić w interakcję z wersją Atmos, aby artyści otrzymali wynagrodzenie - wersja przestrzenna musi być po prostu udostępniona.

W tej chwili Apple nie ogłosił oficjalnie nowej polityki ani zachęt. W 2021 roku strona Apple dodała obsługę Dolby Atmos, a obecnie format ten jest obsługiwany przez iPhone'y, iPady, MacBooki, iMaki, a nawet słuchawki AirPods. Jeśli zostanie wdrożony, może to być godne uwagi posunięcie, ponieważ Spotify nie udostępniło jeszcze dźwięku przestrzennego na swojej platformie.

Proszę kupić słuchawki Apple AirPods Pro (2. generacji) na Amazon, aby uzyskać najlepsze wrażenia słuchowe z dźwiękiem przestrzennym.

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > Apple Muzyka ma oferować zachęty dla muzyków do tworzenia muzyki w dźwięku przestrzennym
Nitisha Upadhye, 2023-12-12 (Update: 2023-12-12)