Notebookcheck Logo

Apple HomePod: model drugiej generacji ma zadebiutować wkrótce z niższą ceną

 Apple HomePod może powrócić z niewielkimi zmianami. (Źródło obrazu: Korie Cull)
Apple HomePod może powrócić z niewielkimi zmianami. (Źródło obrazu: Korie Cull)
Rzekomo zbliża się premiera drugiej generacji HomePoda. Według typowo poinformowanego źródła, odrodzony HomePod będzie dostępny z aktualizacjami sprzętowymi i tańszą ceną startową.
Apple Audio Gadget Leaks / Rumors

Obecnie Apple oferuje tylko jeden inteligentny głośnik, przy czym firma zaprzestała produkcji oryginalnego modelu w 2021 roku. Na jego miejscu siedzi HomePod mini, który odświeżyła o nowe opcje kolorystyczne w październiku tego samego roku. Arguably, HomePod mini nie jest zamiennikiem dla regularnego HomePoda, z pojedynczym sterownikiem w pierwszym w porównaniu do ośmiu w drugim.

Według Marka Gurmana, Apple planuje wprowadzić na rynek kolejnego HomePoda "dość szybko". Niestety, analityk Apple nie podał szczegółów dotyczących daty premiery. W oparciu o przeszłe premiery produktów, Apple mógłby wprowadzić HomePod drugiej generacji w marcu lub latem podczas WWDC 2023. Nie wykluczalibyśmy jednak innej premiery prasowej, jak to miało miejsce dzisiaj z nowym Mac mini, MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16. Niezależnie od tego, Gurman zapewnia, że HomePod drugiej generacji będzie wyglądał jak jego poprzednik, choć z kilkoma wewnętrznymi aktualizacjami.

Podobno inteligentny głośnik będzie opierał się na chipsecie Apple S8, który jest już dostępny w Apple Watch Series 8. Podczas gdy Apple S8 oferuje tylko przyrostowe ulepszenia w stosunku do starszego Apple S6, powinien być przyzwoitym wzrostem w stosunku do Apple A8 zasilającego pierwszą generację HomePod. Mówi się, że następny HomePod ma również zawierać ulepszony, wrażliwy na dotyk górny panel, choć szczegóły dotyczące wszelkich zmian są na tym etapie niejasne. Druga generacja HomePod ma być tańsza od swojego poprzednika, co wydaje się być punktem spornym w przypadku pierwszego HomePoda.

Źródło(-a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 01 > Apple HomePod: model drugiej generacji ma zadebiutować wkrótce z niższą ceną
Alex Alderson, 2023-01-18 (Update: 2023-01-18)