Notebookcheck Logo

Aorus RGB M.2 SSD

Aorus RGB M.2 SSD
Aorus RGB M.2 SSD
Nie tak dawno pisałem o pierwszych dyskach SSD firmy Gigabyte. Kolejnym posunięciem są nośniki SSD pod marką Aorus (kojarzoną ze sprzętem dla graczy komputerowych).

Pierwsze skrzypce zagrały dyski SSD w formacie AIC (karta do montażu w komputerze stacjonarnym). Tu zaś chcę przybliżyć nośnik danych o tej samej nazwie (poznać można po tym, że to format M.2; heatsink z aluminium), ale przeznaczony dla laptopów (interfejs PCIe Gen3 x4 z obsługą NVMe).

Tytułową nowość ogłoszono na Tajwanie a zaprezentowano w ramach targów CES 2019. Pominięto zaś informację, kiedy wejdą do sprzedaży. Można zgadywać, że odbędzie się to na dniach.

Uwagę ma przyciągać podświetlanie diodami LED (pełna współpraca z płytami głównymi Gigabyte i Aorus; oprogramowanie RGB Fusion App). W przypadku wariantu w formacie M.2 jest ono ograniczone do logotypu Aorus (sokół).

Producent przygotował warianty o pojemności 256 GB i 512 GB. Deklarowane osiągi to 3480 MB/s przy odczycie danych i do 2000 MB/s przy ich sekwencyjnym zapisie.

Źródło: Gigabyte

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2019-01-17 (Update: 2019-01-17)