Notebookcheck

Android: uwaga na pliki PNG

Urządzenia z systemem Android mogą być narażone na złośliwe oprogramowanie rozpowszechniane za pośrednictwem plików PNG (np. zdjęcia).
Sylwester Cyba,

W ostatnich godzinach jest głośno o tym, że system Android jest wrażliwy na infekcję przy użyciu pliku PNG (odpowiednio przygotowanego, czyli zarażonego złośliwym oprogramowaniem). Do pewnego stopnia spełniają się obawy wielu użytkowników, że telefon czy tablet nie są do końca bezpieczne (trzeba dostosowywać to, co się na nich robi, do możliwych zagrożeń).

Jak zwykle w takich wypadkach chodzi o możliwość uruchomienia kodu (z użyciem wspomnianego wyżej pliku graficznego PNG) i uzyskania uprawnienia procesu systemowego (zwykle są one ograniczone, jak tylko się da, i nie można nic zdziałać). W dalszej fazie, co nie zostało potwierdzone, może być mowa o zmianie plików systemów czy buszowaniu po plikach zgromadzonych na danym urządzeniu.

Tytułowa niedoróbka została usunięta aktualizacją systemu Android z dnia 5 lutego 2019 roku.

Źródło: phoneArena

, , , , , ,
search relation.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 
#optional DFP tag ol_midmainframe2
#optional DFP tag ol_midmainframe3

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > Android: uwaga na pliki PNG
Sylwester Cyba, 2019-02- 9 (Update: 2019-02- 9)