Notebookcheck Logo

Aktualizacja oprogramowania Rivian 2023.34.0 sprawia, że kierowcy śpiewają o lepszym zawieszeniu, jakości jazdy i prowadzeniu

Właściciele Rivian R1T wydają się całkiem zadowoleni z wyników najnowszych aktualizacji oprogramowania, zwłaszcza na wyboistych drogach. (Źródło zdjęcia: Rivian)
Właściciele Rivian R1T wydają się całkiem zadowoleni z wyników najnowszych aktualizacji oprogramowania, zwłaszcza na wyboistych drogach. (Źródło zdjęcia: Rivian)
Właściciele Rivian R1T zgłaszają drastyczną poprawę jakości jazdy dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania do wersji 2023.34.0. Oprócz kilku przydatnych nowych funkcji ADAS, mówią, że ich elektryczne pickupy radzą sobie teraz z małymi nierównościami i manewrami z dużo większym opanowaniem.
E-Mobility Software Launch

Dziennik zmian aktualizacji oprogramowania, który wyciekł ze strony https://www.notebookcheck.net/Rivian-R1S-gets-drastic-automated-driving-and-ride-quality-improvements-with-2023-34-0-software-update.747816.0.html pojawił się w sieci na początku września, wzbudzając zainteresowanie właścicieli Rivian R1S i R1T dzięki obiecanym nowym funkcjom i drastycznym zmianom w zawieszeniu i charakterystyce prowadzenia dużych pojazdów elektrycznych. Teraz, gdy aktualizacja już się pojawiła, właściciele Rivian R1T na subreddicie r/Rivian zachwycają się imponującym wpływem aktualizacji oprogramowania na codzienne wrażenia z jazdy.

Spośród wymienionych ulepszeń, najbardziej chwalone wydaje się być zawieszenie i jakość jazdy, a niektórzy właściciele posunęli się nawet do stwierdzenia, że jest to teraz najbardziej płynny pojazd, jakim jeździli, pokonując Model X Tesli ze znacznym marginesem.

"Jest o wiele płynniejszy na wybojach, mniej wyboisty, ogólnie płynniejszy, większa różnica między miękkimi i twardymi ustawieniami zawieszenia" - komentuje jeden z właścicieli na temat swoich wrażeń z jazdy po aktualizacji.

Chociaż właściciele Rivian mają wiele powodów do zadowolenia, wydaje się, że nadal istnieją pewne kwestie, które wymagają dopracowania. Niektóre skargi, które się pojawiły, obejmują przepustnicę, która jest albo niewystarczająco czuła, albo zbyt czuła, w zależności od trybu jazdy. Inny kierowca stwierdził, że wolał jakość jazdy przed aktualizacją, porównując R1T po aktualizacji do jazdy pianką, choć przyznał, że prawdopodobnie był w mniejszości.

W tym samym wątku na Reddicie kilka komentarzy wskazywało, że słaba jakość jazdy podczas jazdy próbnej była powodem, dla którego wcześniej anulowali swoje zamówienia Rivian lub odmówili dostawy. Ponieważ aktualizacje oprogramowania są wprowadzane do pojazdów Rivian w salonach dealerskich, może to mieć bezpośredni wpływ na wyniki sprzedaży firmy.

Kup Seweder EV Charging Cable Garage Door Pass Through Protector na Amazon.

Honestly what the f***, Rivian?!
byu/CarterGee inRivian
Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 09 > Aktualizacja oprogramowania Rivian 2023.34.0 sprawia, że kierowcy śpiewają o lepszym zawieszeniu, jakości jazdy i prowadzeniu
Julian van der Merwe, 2023-09-16 (Update: 2023-09-16)