Notebookcheck Logo

Acer i Asus ograniczą liczbę modeli laptopów

By ograniczyć koszty, Acer i Asus planują zmniejszyć różnorodność swojej oferty w 2012 roku.

To nie pierwszy przypadek decyzji ograniczenia gamy modeli. Asus zapowiedział taki krok trzy lata temu, po czym jego oferta stała się jeszcze bardziej rozbudowana. Być może tym razem firma wykaże się konsekwencją, gdyż liczba wariacji na ten sam temat i różniących się detalami wersji jest już chyba faktycznie grubo przesadzona.

I tak liczba modeli z serii Eee PC ma być zmniejszona z ponad 10 do maksymalnie 5, przy czym w drugiej połowie przyszłego roku może być ich jeszcze mniej. Jeżeli chodzi o notebooki, możemy się spodziewać większej liczby płaskich konstrukcji. Asus nie zrezygnuje jednak z produkowania grubych laptopów do gier i zamierza oferować kilka modeli z segmentu najbardziej popularnego, o dobrym stosunku wydajności do ceny.

Acer z kolei chce się skoncentrować na tych modelach, które z powodzeniem dają sobie radę z konkurentami i na których zarabia konkretne pieniądze. Liczba nowo konstruowanych laptopów ma spaść w przyszłym roku o 1/3.

Według DigiTimes zmiana strategii tajwańskich firm to kolejny przejaw ich zapatrzenia w przynoszącą same sukcesy (przekładające się na wpływy pieniężne) działalność Apple.

Źródło: DigiTimes

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2011 12 > Acer i Asus ograniczą liczbę modeli laptopów
Tomasz Cyba, 2011-12-12 (Update: 2016-08- 7)