Notebookcheck Logo

Acer TravelMate P648

Acer TravelMate P648
Acer TravelMate P648
Acer zaprezentował laptop do zastosowań biznesowych o nazwie TravelMate P648 z kartą WiFi w standardzie 802.11ad (WiGig, do 4,6 Gb/s).

Komputer ten został pokazany na targach CES 2016. Wspomniana karta sieci bezprzewodowej Qualcomm Atheros pracuje na trzech częstotliwościach - 2,4, 5 i 60 GHz (ta ostatnia służy do komunikacji z innymi urządzeniami na małą odległość, czyli np. w tym samym pokoju).

Wyświetlacz typu IPS z podświetlaniem LED ma przekątną 14" i pracuje w rozdzielczości Full HD. Karta grafiki to Nvidia GeForce 940M z 2 GB VRAM a procesor to Intel Core i3, i5 lub i7 6. generacji (Skylake). Całości dopełnia dysk SSD o pojemności do 512 GB.

Klawiatura modelu TravelMate P648 jest podświetlana i odporna na zalanie. Obudowa omawianego laptopa posiada elementy z włókna węglowego i szklanego (pokrywa ekranu) oraz z połączenia magnezu i aluminium (pod dłońmi i spód). Zwiększa to odporność komputera na upadek.

Obecna jest też technologia znana z komputerów konsumenckich Acera - Dust Defender.

TravelMate P648 to laptop przeznaczony do pracy, więc preinstalowanym systemem operacyjnym jest tu Windows 10 Pro. Producent dołącza do niego oprogramowanie Acer Office Manager (AOM), które pozwala m.in. na zdalną administrację i śledzenie zmian dokonywanych na komputerze. Jego użytkownicy mogą też szyfrować dane przy użyciu PSD (Personal Secure Drive, część pakietu Acer ProShield Manager).

P648 posiada także układ szyfrujący TPM 1.2 oraz gniazdo blokady Kensingtona (można przywiązać go linką do biurka) oraz układ NFC (Near Field Communication, np. płatności zbliżeniowe).

Wymagający użytkownik ma możliwość podłączenia stacji dokującej ProDock.

To nie wszystko. Kamerka internetowa pracuje w rozdzielczości 720p i obsługuje HDR (High Dynamic Range). Towarzyszą jej podwójny mikrofon z Acer Purified.Voice (wycisza szum otoczenia i uderzenia w klawiaturę) oraz głośniki stereo.

O ile ktoś zwraca uwagę na kwestię ochrony środowiska naturalnego, istotne jest to, że P648 spełnia kryteria EPEAT Gold (Energy Star).

Masa tytułowego laptopa wynosi ok. 1,7 kg. Jego czas pracy na akumulatorze sięga 8 godzin.

Acer TravelMate P648 trafi do sprzedaży w kwietniu 2016 roku. Najniższa cena dla nabywców z Europy ma wynosić 999 euro za sztukę (ok. 4300 zł). Miesiąc wcześniej komputer ten zadebiutuje na rynku chińskim.

Źródła: engadget, prweb

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2016-01- 4 (Update: 2016-08- 3)