Notebookcheck Logo

AYANEO KUN: Firma potwierdza nowe szczegóły dotyczące gamingowego handhelda i usunięcia dGPU

AYANEO KUN będzie można zamówić pod koniec przyszłego miesiąca. (Źródło zdjęcia: AYANEO)
AYANEO KUN będzie można zamówić pod koniec przyszłego miesiąca. (Źródło zdjęcia: AYANEO)
AYANEO ujawniło więcej szczegółów na temat KUN, kolejnego gamingowego handhelda z wyświetlaczem o przekątnej 8,4 cala i rozdzielczości 2,5K. AYANEO połączy duży wyświetlacz z procesorem AMD Ryzen 7 7840U, APU wybieranym przez wielu konkurentów. Firma porzuciła jednak pomysł oferowania AYANEO KUN z rozwiązaniem dGPU.
AMD Gaming Gadget

AYANEO przedstawiło więcej szczegółów na temat KUN, swojego największego jak dotąd handhelda do gier i konkurenta dla serii ONEXPLAYER 2. Warto zauważyć, że KUN niekoniecznie będzie znacznie potężniejszy niż inne handheldy do gier, w tym AYANEO's AIR 1S, GEEK 1S lub 2S. Wcześniej firma twierdziła, że będzie oferować KUN z procesorem AMD Ryzen 7000 APU i oddzielnym procesorem graficznym (dGPU). Okazuje się jednak, że tylko ten pierwszy trafił do sprzedaży detalicznej.

Konkretnie, AYANEO będzie sprzedawać KUN z procesorem Ryzen 7 7840Upopularnym APU wśród gamingowych handheldów obecnej generacji. Firma połączy procesorRyzen 7 7840Uz systemem chłodzenia "KUNPeng", który posiada trzy miedziane rurki cieplne i jest reklamowany jako zapewniający "być może najsilniejsze rozpraszanie ciepła wśród urządzeń przenośnych z systemem Windows do tej pory". Tak więc, AYANEO KUN może być w stanie utrzymać wydajnośćRyzen 7 7840Ui jego Radeon 780M iGPU na wyższym poziomie wydajności niż inne mniejsze handheldy do gier bez dławienia termicznego.

Dodatkowo, KUN posiada 8,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (2,5K) i proporcjach 16:10. Innymi słowy, KUN dorównuje rozmiarem i rozdzielczością wszystkim modelom z serii ONEXPLAYER 2. AYANEO zintegrowało jednak większą baterię, która, jak obiecuje, ma pojemność 75 Wh (19 500 mAh). Poza tym, KUN posiada dwa panele dotykowe, cztery tylne przyciski, pływający ośmiokierunkowy d-pad i kamerę na podczerwień kompatybilną z Windows Hello. Obecnie AYANEO twierdzi, że KUN będzie dostępny "pod koniec sierpnia" za pośrednictwem Indiegogo. Firma nie ujawniła jeszcze szczegółów cenowych, ale jej kampania Indiegogo jest już dostępna pod adresem https://www.indiegogo.com/projects/--2781144/coming_soon/x/16494670 w formie podglądu.

(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)
(Źródło zdjęcia: AYANEO)

Źródło(a)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 07 > AYANEO KUN: Firma potwierdza nowe szczegóły dotyczące gamingowego handhelda i usunięcia dGPU
Alex Alderson, 2023-07-25 (Update: 2023-07-25)