Notebookcheck Logo

AMD Radeon Software Adrenalin Edition 19.2.2

Firma AMD przygotowała i udostępniła sterowniki z myślą o najnowszych, świeżo wydanych grach komputerowych.

Pierwsze, o czym trzeba wspomnieć, to obsługa nowości rynkowej, jaką jest karta grafiki AMD Radeon VII. Oczywiście na tym się nie kończy rola tytułowych sterowników. Na liście zmian można znaleźć informację o optymalizacjach wykonanych pod kątem gier Far Cry New Dawn, Metro Exodus, Sid Meier’s Civilization VI: Gathering Storm i Crackdown 3 (tu skok wydajności do 5%).

Jednocześnie w wydaniu 19.2.2 rozwiązano wiele problemów występujących w warstwie oprogramowania (możliwych do usunięcia przez wypuszczenie nowych sterowników). Zmian na tym poziomie jest dużo i dotyczą one karty AMD Radeon VII (choćby WattMan i zapisywanie taktowania dla pamięci) oraz często spotykanych problemów (jak z DisplayPortem czy z niektórymi grami). 

Wyżej opisane sterowniki są dostępne na stronie internetowej firmy AMD. Przed uruchomieniem instalatora warto upewnić się, że stare sterowniki zostały w pełni usunięte (służy do tego wyspecjalizowane oprogramowanie).

Źródło: OC3D

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2019 02 > AMD Radeon Software Adrenalin Edition 19.2.2
Sylwester Cyba, 2019-02-14 (Update: 2019-02-14)