Notebookcheck Logo

AMD Radeon Software Adrenalin 18.1.1 Alpha

Na przełomie roku były problemy z nowymi sterownikami AMD. Warto wspomnieć, że wydano oprogramowanie będące receptą na najpoważniejsze ze zgłaszanych problemów.

W tytule nie bez powodu znalazło się słowo Alpha. Oznacza ono, że sterowniki te nie zostały jeszcze dobrze przetestowane i nie nadają się do instalowania "w ciemno". Faza Alpha poprzedza tę o nazwie Beta i oba te etapy oznaczają testowanie oprogramowania przed jego udostępnieniem szerokiej publiczności. Dlatego trzeba zachować ostrożność lub wręcz zaczekać na coś, co będzie działać stabilnie (wynika to z wyeliminowania błędów i dopracowania całości).

A więc co nowego w wydaniu 18.1.1 (sterownik obrazu 17.50.07.02)? Przede wszystkim poprawki mające na celu wyeliminowanie problemów odkrytych przy okazji testowania sterowników Adrenalin 17.12. Część starych gier najnormalniej w świecie nie chciała działać. Okazało się, że wina leży po stronie DirectX 9 API a konkretnie problemów z obsługą biblioteki w tym wydaniu.

Gry, z którymi był problem, to m.in.: Command & Conquer 3, Command & Conquer 4, Battle for Middle Earth 1 i 2 oraz The Witcher Enhanced Edition (Wiedźmin). Był problem z ich uruchomieniem po zainstalowaniu sterowników o symbolu 17.12 a z pomocą tych oznaczonych symbolem 18.1.1 ruszają poprawnie.

Plik instalatora jak i dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej firmy AMD (tekst w języku angielskim).

Źródło: TechPowerUp

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2018 01 > AMD Radeon Software Adrenalin 18.1.1 Alpha
Sylwester Cyba, 2018-01- 5 (Update: 2018-01- 5)