Notebookcheck Logo

AGM H5 Pro w rękach: Wytrzymały, dumny i szalenie głośny

AGM H5 Pro rugged smartfony kamery, głośnik i obszar pierścienia LED (Źródło: własne)
AGM H5 Pro rugged smartfony kamery, głośnik i obszar pierścienia LED (Źródło: własne)
AGM H5 Pro jest jednym z dość niewielu smartfonów z certyfikatem MIL-STD-810x dostępnych obecnie na rynku, które posiadają również kamerę noktowizyjną na podczerwień, ale tylko jego rodzeństwo może pochwalić się również głośnikiem o mocy 3,5 W, który może trafić na 109 dB. W dzisiejszej recenzji hands-on, przyjrzymy się bliżej zaletom i wadom tej wytrzymałej słuchawki, którą trudno zignorować.
Android ARM Smartphone Chinese Tech

Dość podobny do AGM H5 (reklamowanego jako pierwszy Android 12 rugged smartphone), AGM H5 Pro wyposażony jest w procesor MediaTek Helio G85 zamiast MediaTek Helio G35 swojego rodzeństwa, a także kilka dyskretnych zmian w wyglądzie. Obecnie dostępny na Amazon za ponad 300 USD, ta słuchawka pochodzi z bloatware-free środowiska oprogramowania, atrakcyjne, ale bardzo solidna konstrukcja, jak również to, co wydaje się być najgłośniejszy głośnik zainstalowany na smartfonie do tej pory.

W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się specyfikacji, funkcjom, poziomowi wydajności, a także ogólnym wrażeniom z użytkowania AGM H5 Pro. Odpowiedź na pytanie o wartość użytkową zależy jednak od potrzeb i oczekiwań każdego użytkownika.

AGM H5 Pro rugged smartphone w standardowym opakowaniu detalicznym bez stacji dokującej (Źródło: własne)
AGM H5 Pro rugged smartphone w standardowym opakowaniu detalicznym bez stacji dokującej (Źródło: własne)

Zawartość pudełka, wygląd, jakość wykonania

Pudełko, w którym znajduje się słuchawka wraz z akcesoriami, wygląda raczej nijako, ale spełnia swoje zadanie w zakresie ochrony zawartości (przynajmniej w przypadku samego telefonu, tu oczywiście ochrona nie jest potrzebna). W środku znajdziemy telefon, ładowarkę 18 W, kabel USB-A do USB-C, PIN do kart, instrukcję szybkiego startu, dwa zapasowe pokrowce ochronne (jeden na pokrywę karty SIM/pamięci, a drugi na pokrywę portu USB-C), a także - byłoby świetnie, gdyby duże marki robiły to również - arkusz z kilkoma naklejkami.

Dzięki dużej obudowie głośnika na plecach, AGM H5 Pro ma charakterystyczny design. Głośnik otoczony jest konfigurowalnym pierścieniem LED, którego z kolei strzeże zespół aparatu. Nieco niżej znajdziemy czytnik linii papilarnych, a na dole piny służące do ładowania telefonu za pomocą stacji dokującej (nie dołączonej do paczki, którą otrzymałem, ale bardzo wygodnej dla uniknięcia zużycia ochraniacza portu USB, który mógłby przepuszczać wodę i kurz). Telefon świetnie leży w dłoni dzięki kevlarowej fakturze, która obok wzmocnionych gumą narożników zapewnia doskonały chwyt i ochronę.

Przyciski zasilania i głośności są umieszczone na prawej krawędzi AGM H5 Pro, podczas gdy przycisk dostosowywania i komora karty SIM / pamięci znajdują się po lewej stronie.

Zarówno materiały, jak i wykonanie są doskonałe. Jest to wysoce subiektywne, ale po prostu uwielbiam uczucie solidności zapewnione przez tę słuchawkę, w tym przyciski. Inne telefony rugged są po prostu ciężkie i solidne, ale tekstura materiału użytego w tym przypadku wykracza poza te dwa atrybuty. Uczucie jest dość trudne do wyjaśnienia, ale jestem pewien, że większość z tych, którzy kiedykolwiek mieli okazję trzymać H5 Pro, jego nie-Pro rodzeństwo, lub inne urządzenie z podobną obudową może zrozumieć, co mam na myśli.

Specyfikacja, funkcje, rzeczywiste użytkowanie

Oprócz ogromnej baterii o pojemności 7000 mAh, AGM H5 Pro ma w swojej karcie specyfikacji sporo ciekawostek, które czynią go doskonałym telefonem typu rugged w swoim przedziale cenowym, takich jak obsługa NFC, 3,5 mm jack audio i 20 MP kamera noktowizyjna Sony IMX350. Jednak tym, co wyróżnia go z tłumu, jest 3,5 W głośnik, który obiecuje dostarczyć do 109 dB. Wyświetlacz ma 6,52 cala i rozdzielczość zaledwie 1600 X 720 pikseli, ale w połączeniu z doskonałą typową wartością jasności 500 nitów, a także typowym współczynnikiem kontrastu 1500:1.

Procesor MediaTek Helio G85, wraz z 8/128 GB pamięci/przestrzeni magazynowej, a wszystko to z czystym Android 12 doświadczeniem na wierzchu, powinno załatwić sprawę dla większości użytkowników. Nawet mnóstwo gier może działać dobrze na tej słuchawce, ale jej przeznaczeniem nie jest to. Tylko dla odniesienia, będę wspomnieć kilka wyników benchmarków poniżej:

  • A1 SD Bench: 161 MB/s odczytu i 207 MB/s zapisu dla pamięci wewnętrznej, 4,603 MB/s dla operacji kopiowania pamięci RAM
  • Geekbench 5.4.4: 341 punktów single-core, 1 271 punktów multi-core, 1 208 punktów Vulkan i 1 184 punktów OpenCL
  • GFXBench: 510,8 klatek
  • 3DMark: Wild Life (Vulkan) 725 punktów; Sling Shot (OpenGL ES 3.0) 1 836 punktów

Konfiguracja aparatu jest dość powszechna dla wytrzymałych telefonów w tym przedziale cenowym w tych dniach, z 48 MP głównym strzelcem, który wykorzystuje czujnik Samsung S5KGM2SP. Aparat makro 2 MP może być przydatny w niektórych przypadkach, ale większość użytkowników nie przegapiłaby go, gdyby złamał lub po prostu zniknął. Przednia kamerka korzysta natomiast z 20 MP sensora Sony IMX376 i w optymalnych warunkach oświetleniowych potrafi osiągnąć całkiem dobre rezultaty.

Gwiazdą programu powinien być jednak 3,5 W głośnik. Z mojego doświadczenia wynika, że zarówno powiadomienia, jak i dzwonki są głośniejsze niż cokolwiek innego, co słyszałem wcześniej w smartfonie. Niestety, nie mogę tego samego powiedzieć o muzyce czy podcastach i udało mi się zmierzyć poziom dźwięku jedynie do około 82 dB. Może to być jednak również wina narzędzi pomiarowych (korzystałem z oprogramowania Noise test na Doogee S98 i Doogee S98 Pro, uzyskując w obu przypadkach podobne wyniki).

Pomijając liczby i moją nieumiejętność zmierzenia czegokolwiek przynajmniej w zakresie 90-100 dB bez względu na to, z jakich źródeł dźwięku i ustawień korzystałem, AGM H5 Pro pozostaje smartfonem z najgłośniejszym głośnikiem, z jakim miałem do czynienia. Pierścień LED również dodaje kilka dodatkowych punktów dla tych, którzy chcą zapuścić się w dzicz z telefonem zdolnym ją przetrwać, a potem urządzić imprezę ze światłami dyskotekowymi na odludziu.

Inne niż powyższe, żywotność baterii jest świetna, z ponad 10 godzinami gry, 32 godzinami wideo, 150 godzinami muzyki i nie mniej niż 423 godzinami czuwania na jednym ładowaniu. Jedynym zarzutem jest tutaj to, że alternatywą dla bezprzewodowego ładowania jest stacja dokująca, która nie była dołączona do mojego egzemplarza testowego i ładuje AGM H5 Pro przy 10 W, w dół od szybkiego ładowania 18 W osiągniętego podczas korzystania z dołączonej ładowarki i kabla USB-C.

 
 
 

Dobro, zło i prawda

AGM H5 Pro wygląda świetnie, jest świetny w dotyku, a jego 3,5 W głośnik to coś, co warto usłyszeć. Czas pracy na baterii i poziom ochrony przed elementami są doskonałe (MIL-STD-810H, IP68/IP69K). Środowisko programowe jest bardzo zbliżone do stockowego Android 12, z zaledwie kilkoma dodatkowymi narzędziami (ustawienia światła LED, niestandardowa konfiguracja przycisków bocznych i aktualizator oprogramowania). Kamera noktowizyjna może być przydatna w wielu sytuacjach i poprawnie wykonuje swoją pracę. Dołączone akcesoria pokazują dużą dbałość o szczegóły (naklejki) i długotrwałe zadowolenie klienta (zapasowe nakładki ochronne).

Byłoby wspaniale mieć stację dokującą do ładowania jako standardowe akcesorium. Również przycisk boczny można skonfigurować tylko z działaniem pojedynczego kliknięcia. Dodanie opcji długiego naciśnięcia i podwójnego kliknięcia byłoby bardzo przydatne. Główny aparat może nie być świetny w pewnych warunkach, a użycie innej aplikacji do aparatu może czasami pomóc, zwłaszcza w części dotyczącej kręcenia wideo, gdzie Open Camera jest doskonałym wyborem dla wspomaganej programowo stabilizacji obrazu.

Brak łączności 5G i wyświetlacz o wyższej rozdzielczości nie są słabymi stronami AGM H5 Pro, ale mocnymi stronami i powody powinny być oczywiste w każdym przypadku. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny towarzysz dla przygód na świeżym powietrzu, ale może być równie skuteczny podczas zakupów podczas przerwy w mieście. Wreszcie, ale nie mniej ważne, AGM H5 Pro (lub jego nie-Pro rodzeństwo, dla tych z mniejszym budżetem) może być idealnym urządzeniem dla dzieci.

Disclaimer: Autor tej recenzji otrzymał bezpłatnie od firmy AGM wytrzymały smartfon AGM H5 Pro w celu przeprowadzenia testów.

Źródło(-a)

AGM (oficjalna strona produktu)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > AGM H5 Pro w rękach: Wytrzymały, dumny i szalenie głośny
Codrut Nistor, 2022-10- 7 (Update: 2022-10- 7)