Notebookcheck Logo

A4WP Rezence

W skład A4WP (Alliance for Wireless Power) wchodziły do tej pory takie firmy jak: Broadcom, Fujitsu, Haier, HTC, Intel, LG, Panasonic, Qualcomm, Samsung oraz SanDisk. Teraz dołączył do nich Dell.

Celem inicjatywy A4WP jest opracowanie bardziej elastycznego od do tej pory stosowanych i opracowanych standardu bezprzewodowego ładowania dla laptopów, tabletów i smartfonów. Mowa jest o stacjach ładowania, które odpowiadają zasilaczom o mocy od 20 do 50 W.

Rozwiązanie to, rezonans magnetyczny o ograniczonym polu oddziaływania, otrzymało nazwę handlową Rezence. Ładowarki będą mogły być ukrywane m.in. w meblach i w samochodach.

Nie będą wymagane ani bezpośredni kontakt ze stacją ładowania, ani ustawianie ładowanego urządzenia w ściśle określonym miejscu. Będzie możliwe ładowanie wielu urządzeń o różnym zapotrzebowaniu na energię w tym samym czasie i obok siebie. A więc bliżej tu do maty ładującej czy wydzielonej strefy drop-and-go, niż do tylko punktowego ładowania jednego urządzenia.

Interesująco zapowiada się możliwość montowania stacji ładowania Rezence w miejscach publicznych, tak jak obecnie odnosi się to do punktów dostępowych WiFi (hotspot).

Na stronach A4WP znajdują się filmiki demonstrujące zasadę działania technologii Rezence.

Źródła: Trusted ReviewsAlliance For Wireless Power

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Sylwester Cyba, 2014-02-21 (Update: 2016-08-11)