Notebookcheck Logo

3 krótkie i słodkie darmowe gry casual na Steamie, które są karygodnie niedoceniane

Eksploracja wydaje się być ostatnio popularnym gatunkiem dla darmowych gier indie. (Źródło obrazu: Steam)
Eksploracja wydaje się być ostatnio popularnym gatunkiem dla darmowych gier indie. (Źródło obrazu: Steam)
Na Steamie nie brakuje ekspansywnych gier z otwartym światem i strzelanek z areną PvP, które nie liczą się z twoim czasem, ani gier narracyjnych z niebotycznie długimi, krętymi historiami, które zabierają całą wieczność, by dojść do sedna. Jest coś, co można powiedzieć o krótkiej, wyrazistej historii, która szanuje twój czas. Oto kilka darmowych gier casual, które szybko przechodzą do sedna.
Gaming Windows List

1. Światło Alariji

Light of Alariya to krótka, ale piękna przygoda przez pustynne miasto na piaskowym skiffie, która polega na odkrywaniu historii miasta i przywracaniu życia opuszczonej osadzie. Dwugodzinna fabuła tej studenckiej gry obraca się wokół bohatera, Rumi, który stara się obudzić śpiące miasto, rozwiązując zagadki środowiskowe w świątyniach rozsianych po całym mieście. Jeśli masz ochotę na krótką przerwę od strzelanek pierwszoosobowych lub chciałbyś cieszyć się spokojną, relaksującą podróżą przez uroczy świat, to na pewno będziesz chciał przynajmniej spróbować Light of Alariya.

Light of Alariya jest darmowa na Steam.

2. Bezradny

Helpless stoi na barkach niedawnego sukcesu gatunku survival, dostarczając wzruszającej historii o schorowanej matce i jej dziecku, próbujących przetrwać w nieprzyjaznym świecie, gdzie słońce jest twoim jedynym wrogiem. W grze Helpless gracze wcielają się w rolę dziecka, które pragnie poznać przeszłość, a jednocześnie stara się jak może, by wszystko szło do przodu. Podczas eksploracji, biegnąc od cienia do cienia, znajdziesz przedmioty, których potrzebujesz, oraz inne, które pozwolą ci odkryć historię otaczającego cię świata. Oprawa graficzna w Helpless jest wprost niewiarygodna, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to kolejny projekt studencki.

Helpless jest darmowa na Steam.

3. Gatekeeper: Eclipse

Łatwo jest odrzucić dema i prologi jako niewarte swojego czasu, ale Gatekeeper: Eclipse to demo, którym można się naprawdę cieszyć, mimo krótkiego czasu gry. Prolog do nadchodzącej gry roguelite, Gatekeeper, rozgrywa się w trzech oddzielnych lokacjach, gdzie gracze mają za zadanie bronić Serca Czasu przed falami wrogów, które muszą być oczyszczone przed przejściem do następnego poziomu.

To, co sprawia, że Gatekeeper: Eclipse warto grać jest dbałość o szczegóły włożone w demo roguelite shooter. Gra charakteryzuje się płynną, szybką rozgrywką z solidnym systemem progresji, różnorodnymi wrogami, którzy będą cię nękać, oraz stosunkowo trudnymi elementami bullet-hell i okazjonalnymi zagadkami. Ponadto, istnieją dwa zakończenia krótkiego prologu, co dodaje pewien stopień replayability.

Jeśli jesteś w 2.5D roguelite shootery, Gatekeeper: Eclipse czeka, za darmo, na Steamie.

Każdy gracz potrzebuje niezawodnego kontrolera, takiego jak 8BitDo Pro 2, dostępny na Amazon.

Źródło(-a)

Steam (1, 2, 3)

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 03 > 3 krótkie i słodkie darmowe gry casual na Steamie, które są karygodnie niedoceniane
Julian van der Merwe, 2023-03-27 (Update: 2023-03-27)