Notebookcheck Logo

Test Samsung 900X1B

Samsung 900X1B to drugi z małych laptopów z serii 9 koreańskiego producenta, którego recenzję publikujemy (wcześniej zamieściliśmy test większego modelu 900X3A). W bardzo płaskiej, eleganckiej obudowie zmieszczono relatywnie słaby procesor i3-2357M i szybki dysk SSD w postaci karty pod Mini PCI Express (mSATA). Przekonajmy się, czego wart jest ten ultrabook Samsunga.

Obudowa

Czarna obudowa wygląda elegancko i ponadczasowo. Miłym akcentem jest srebrna obwódka na krawędziach jednostki zasadniczej. Obudowa została wykonana z duraluminium, które zapewnia większą trwałość, niż czyste aluminium. 

Wygląd laptopa robi bardzo pozytywne wrażenie. Całą obudowę, z wyjątkiem ramki otaczającej wyświetlacz, zrobiono z tego samego materiału. Należy wspomnieć, iż matowa, szczotkowana powierzchnia jest bardzo podatna na odciski palców, a czyszczenie jej nie przychodzi tak łatwo, jak w przypadku błyszczącej ramki ekranu oraz kratki klawiatury.

Producent, jak ma to w zwyczaju, schował część interfejsów za odchylanymi klapkami. Ich plastikowa faktura oraz tandetny wygląd nie pasują jednak do stylowego wizerunku laptopa. 

Solidność obudowy robi wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę jej niewielką masę oraz fakt, iż jest ona bardzo cienka. Klawiatura oraz miejsca podparcia nadgarstków uginają się nieco po przyłożeniu większego, punktowego nacisku. Niestety, w przypadku pokrywy sprawa wygląda dużo gorzej. Nawet kiedy ściska się ją lekko, ramka ugina się, a na powierzchni ekranu pojawiają się chwilowe, kolorowe odkształcenia. Także lekkie naciskanie wieka prowadzi do zaburzeń podświetlania obrazu. Wyświetlacz powinien być zatem traktowany ze szczególną ostrożnością, ponieważ nawet niewielki nacisk powoduje słyszalne trzaski, które mogą z czasem prowadzić do pęknięcia.

Ze swoim 1,07 kg Samsung 900X1B należy do laptopów wagi piórkowej. Dla porównania, Lenovo ThinkPad X121e waży „aż" 1,55 kg, czyli jest o prawie połowę cięższy. Apple MacBook Air 11 z 2011 roku waży tyle samo co 900X1B, a niedostępny jeszcze ultrabook Asusa, UX21, ma mieć masę 1,1 kg.

Spód urządzenia stanowi jednolitą konstrukcję. Istnieje możliwość otwarcia go, ale wiąże się to z odkręceniem ośmiu śrubek, które zostały zmyślenie schowane m.in. pod gumowymi nóżkami. W środku laptopa dominuje duży, 4-celowy akumulator. Pamięć RAM została wlutowana w płytę główną, nie ma zatem możliwości jej wymiany. Wbudowany dysk SSD wykorzystuje interfejs mSATA. 

900X1B posiada porty ukryte za dwoma klapkami, które znajdują się na jego lewej oraz prawej krawędzi. W odróżnieniu od modelu 900X3A, są to dwa małe przesuwne drzwiczki. Do dyspozycji użytkownika są porty USB 3.0 i 2.0, micro HDMI oraz czytnik kart microSD. Samsung zdecydował się na złącze audio typu combo oraz na własny port, który umożliwia podpięcie złącza do RJ-45 poprzez specjalny adapter. 

Liczba oferowanych interfejsów jest zadowalająca, ale doskwierać może brak  portu stacji dokującej na spodzie obudowy oraz odpowiedniego kabelka czy przejściówki HDMI w zestawie. Rozmieszczenie portów jest dość dobre, ale jako że są one osadzone nisko, a niektóre z nich są w dodatku schowane, aby uzyskać do nich dostęp, zawsze trzeba trochę unieść komputer. Jest to dość irytujące, ale najwyraźniej wobec takiej a nie innej konstrukcji Samsunga jest to najlepsze możliwe rozwiązanie.

lewy bok: gniazdo zasilania, micro HDMI, port pod adapter RJ-45, USB 3.0
lewy bok: gniazdo zasilania, micro HDMI, port pod adapter RJ-45, USB 3.0
prawy bok: gniazdo kart microSD, USB 2.0, gniazdo audio (combo), gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: gniazdo kart microSD, USB 2.0, gniazdo audio (combo), gniazdo blokady Kensingtona

Osprzęt

Urządzenia sterujące (klawiatura i płytka dotykowa) są takie same jak w większym modelu 900X3A.

Klawisze są otoczone połyskliwym wypełnieniem. Kiedy klawisz zostanie wciśnięty, schodzi do poziomu tejże podstawy, co ułatwia czyszczenie klawiatury. Obszary podkładki pod ręce są duże i stanowią wygodne oparcie nawet dla dużych dłoni. Dobrym rozwiązaniem jest odseparowanie klawiszy strzałek od zasadniczej części klawiatury; ułatwia to ich znalezienie bez patrzenia na platformę roboczą.

Klawiatura Samsunga 900X1B jest podświetlana, a siłę podświetlenia można regulować w 10-stopniowej skali. Jest udogodnieniem podczas pracy w półmroku i ciemności.

Klawisze są płaskie (wygodniejsze byłyby profilowane ścięte stożki), ale można pisać dokładnie i szybko. To zasługa dobrej odpowiedzi klawiszy i gumowej wierzchniej powłoki płytek. Skok klawiszy jest średni, a stawiany opór – wyraźny, ale nie przesadnie twardy. Klawiatura jest dobrze umocowana i wykazuje stabilność na całym obszarze.

Gładzik Synaptics (ClickPad V8.0) jest bardzo duży i ma matową powierzchnię. Właściwości ślizgowe są dobre. Cechą szczególną są przyciski myszy zintegrowane z powierzchnią dotykową. Podobnie jak w MacBookach, klik wykonuje się, naciskając tabliczkę w dolnym skrajnym narożniku, a ona obniża się wtedy w tym miejscu o około milimetr. Przyciski są dobrze amortyzowane, a klik jest cichy. Działa też pukanie w tabliczkę.

Pozytywnie można ocenić uproszczone opcje konfiguracyjne ClickPada V8.0. Na filmie można sobie obejrzeć, jak działa dana funkcja (wywoływana przy użyciu trzech czy nawet czterech palców). Można skorzystać z opcji przewijania jednym palcem.

 

klawiatura QWERTY (fot. Samsung)
klawiatura QWERTY
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

matowa matryca z błyszczącą ramką
matowa matryca z błyszczącą ramką

Samsung 900X1B został wyposażony w matrycę 11,6", model SEC3052, która ma typową dla ekranów tej wielkości natywną rozdzielczość 1366x768 pikseli. Windows 7 nie pozwala na ustawienie wyższej rozdzielczości. 

Podświetlenie wyświetlacza jest przyzwoite i luminancja osiąga maksymalnie wartość 357 cd/m². Nawet najnowszy MacBook Air 11 wypada pod tym względem gorzej. Według przyrządu pomiarowego luminancja jest mniejsza po lewej i z prawej strony ekranu, ale jest to różnica na tyle niewielka, że nie jest ona widoczna gołym okiem.

Kolejne pomiary potwierdziły zastosowanie panelu TN wysokiej klasy. Kontrast wynoszący 420:1 oraz jasność czerni na poziomie 0,8 cd/m² nie są tak dobre, jak podświetlenie, ale same w sobie prezentują się imponująco. Ekran wyświetla głęboką, dobrze nasyconą czerń, a kontrast powinien zadowolić kinomanów.

321
cd/m²
357
cd/m²
342
cd/m²
314
cd/m²
336
cd/m²
321
cd/m²
311
cd/m²
327
cd/m²
311
cd/m²
podświetlenie ekranu
Samsung SEC3052 tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 357 cd/m² (Nits) średnia: 326.7 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
na akumulatorze: 279 cd/m²
kontrast: 420:1 (czerń: 0.8 cd/m²)38.83% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
55.7% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
37.45% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)

Zalety połączenia matowego wyświetlacza, dobrego podświetlenia oraz kontrastu są najbardziej widoczne podczas pracy na dworze. Mimo obniżenia luminancji do 279 cd/m² przy zasilaniu akumulatorowym, wyświetlany obraz jest czytelny, nawet gdy na ekran padają promienie słoneczne. Odbicia oraz refleksy, które są problemem w przypadku MacBooka Air 11 z błyszczącym wyświetlaczem, tutaj w ogóle nie występują.

Dobre kąty widzenia są kolejną zaletą tego wyświetlacza. Kąty poziome są na tyle szerokie, że zapewniają niezmieniony obraz nawet przy bardzo dużym odchyleniu od pozycji na wprost. Przy zmianie nachylenia ekranu w pionie wyświetlany obraz traci trochę na jakości, ale zmiany te nie są drastyczne w porównaniu do tych prezentowanych przez panele TN z niższej półki.

Samsung 900X1B a przestrzeń sRGB (siatka)
900X1B a sRGB
Samsung 900X1B a Samsung 900X3A (siatka)
900X1B a 900X3A

  

na dworze, niebo słabo zachmurzone
na dworze, niebo słabo zachmurzone
na dworze, słonecznie
na dworze, słonecznie

Osiągi

HWiNFO64
HWiNFO64

Sercem laptopa jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-2357M ULP (ultra low power) taktowany z częstotliwością 1,3 GHz. W przeciwieństwie do Core i5-2537M, który trafił do modelu 900X3A, jednostka ta nie posiada funkcji automatycznego przetaktowywania zegara, czyli Turbo Boost 2.0. Niskie TDP (17 W), 3 MB pamięci podręcznej L3 oraz wsparcie dla technologii Hyper Threading (2 rdzenie, 4 wątki) to cechy wspólne tych procesorów. Fundamentem całej platformy sprzętowej jest chipset Intel HM65 (w wersji B3).

Podobnie jak w przypadku innych układów z rodziny Sandy Bridge, procesor posiada zintegrowany kontroler DDR3 oraz kartę graficzną Intel HD Graphics 3000. Kontroler pamięci teoretycznie jest w stanie obsłużyć do 16 GB pamięci RAM (informacja ze strony producenta), ale w Samsungu pamięć  została wlutowana w płytę główną, zatem nie ma opcji rozszerzenia zastosowanych fabrycznie 4 GB. Pamięć masowa to karta SSD typu mSATA wyprodukowana przez Samsunga (MZMPA064HMDR, 64 GB).

Procesor Intel Core i3-2357M uzyskał 4661 punktów w renderowaniu wielowątkowym w teście Cinebench R10 (wersja 64-bitowa), co pozwoliło mu na zajęcie miejsca w dolnej 1/3 części naszego zestawienia. Nowy układ APU AMD A4-3300M oraz starszy Intel Core i3-380UM znajdują się na podobnym poziomie. Model 900X3A z procesorem Intel Core i5-2537M wypadł nieco lepiej (o 10%) z 5127 punktami na koncie. 

Test wykonany w programie Cinebench R11.5 zakończył się wynikiem 1,2 pkt., co potwierdza, że ten niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor nie posiada imponującej wydajności. Core i5-2537M zdobył 1,4 pkt., co daje mu 22% przewagi w tym benchmarku. Gorsze osiągi procesora są właściwie niezauważalne w codziennej pracy dzięki zastosowaniu dysku SSD, a system operacyjny chodzi płynnie, bez długich czasów wczytywania. 

Karta graficzna Intel HD Graphics 3000 nie wypada najlepiej w testach weryfikujących wydajność w grach. Zdobywając 1392 pkt. w 3DMarku06 (1280x1024), 900X1B uplasował się w naszym zestawieniu w dolnej 1/3 części stawki, razem z laptopami z procesorami typu Arrandale oraz zintegrowaną grafiką GMA HD. Większy model 900X3A uzyskał 2788 pkt. w teście wykonanym w niższej rozdzielczości (1280x768 pikseli).

Wbudowany dysk SSD pozwolił Samsungowi 900X1B na uzyskanie dobrych wyników w testach firmy Futuremark, sprawdzających ogólną wydajność systemu. W PCMarku Vantage zdobył 5787 punktów i wypada podobnie do laptopów bez dysku SSD, ale za to ze standardowym procesorem Intela, np. HP EliteBooka 2560p oraz Samsunga RF711 z czterordzeniowym CPU. Samsung 900X3A poradził sobie o 50% lepiej, uzyskując 8657 punktów. Pozycja modelu 900X1B w górnej części środka tabeli została potwierdzona w teście PCMark 7 (2355 punktów).

CPU-Z CPU
CPU-Z Caches
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
3DMark 03 Standard
6740 pkt.
3DMark 05 Standard
3785 pkt.
3DMark 06 Standard Score
1392 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Shading 32Bit
2633
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
1632
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
3808
Cinebench R10 Shading 64Bit
2689 Points
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
2081 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
4661 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
4.75 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
1.15 Points
Pomoc
PCMark Vantage Result
5787 pkt.
PCMark 7 Score
2355 pkt.
Pomoc
low med. high ultra
World in Conflict - Benchmark (2007) 33 11 4
Supreme Commander - FA Bench (2007) 16.9 7.9 5.1
Battlefield: Bad Company 2 (2010) 12.1 7.6 4.6
Mafia 2 (2010) 7.7 5.8 4.8
HD Tune Pro 4.60
HDT
CrystalDiskMark 3.0.1
CDM

Dysk SSD w formie karty mSATA jest dobrym rozwiązaniem, gdy poszukiwana jest pamięć magazynująca dane zajmująca możliwie najmniej miejsca. Samsung zdecydował się na zamontowanie dysku własnej produkcji o pojemności 64 GB. Zaproponowany model posiada dobre parametry z maksymalnym odczytem na poziomie 247 MB/s oraz 172 MB/s podczas zapisu. Czas dostępu również robi bardzo dobre wrażenie. Niestety, karta od Samsunga nie może równać się z dyskami SSD pracującymi z interfejsem SATA III. Teoretycznie istnieje możliwość wymiany fabrycznie zainstalowanego dysku, ale obecnie oferta takich rozwiązań nie jest bogata, a koszt takiej operacji byłby bardzo wysoki.

Samsung MZMPA064HMDR
przesył danych (minimum): 158.2 MB/s
przesył danych (maksimum): 175.3 MB/s
przesył danych (średnio): 170.3 MB/s
czas dostępu: 0.147 ms
szybkość interfejsu: 85.6 MB/s
obciążenie procesora: 3.9 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Dzięki bezgłośnemu dyskowi SSD oraz brakowi napędu  optycznego jedynym źródłem wytwarzanego przez 900X1B hałasu jest pracujący wentylator. 

Pomiar wykazał maksymalny szum na poziomie 32,9 dB podczas pracy bez obciążenia (aplikacje biurowe) oraz pozostawania w stanie bezczynności. Wentylator przeważnie nie jest aktywny, co sprawia, że laptop działa w takich warunkach właściwie bezgłośnie. Daje to wartość 27,4 dB, co odpowiada szumowi tła w całkowicie cichym otoczeniu. 

Gdy laptop ma obciążone podzespoły, wentylator jest aktywny i w teście emitował średnio  39 dB. Na szczęście wiatrak nie wyje, a wydawany przez niego szum utrzymuje się na stałym poziomie. Zaletą jest to, że po odciążeniu procesora wentylator szybko zwalnia obroty.

 

Hałas

luz
27.4 / 30.4 / 32.9 dB
obciążenie
38.6 / 39 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Voltcraft SL-320 (odległość 15 cm)

Ciepło

900X1B, podobnie jak jego większy brat, model 900X3A, jest bardzo chłodny podczas pracy bez obciążenia. Nie sposób wyczuć różnicy w porównaniu do wyłączonego komputera. 

Niestety, podczas testów wydajnościowych (Prime95 + FurMark) ciepłota urządzenia rosła i bardzo szybko osiągnęła poziom nieprzyjemny dla użytkownika. W okolicy wylotu powietrza z układu chłodzenia było to 53,1°C, a temperatury pulpitu roboczego wynosiły średnio 36°C, z maksimum powyżej 45°C. Dodajmy, że nawet w tak ekstremalnej sytuacji klawiatura oraz miejsca podparcia nadgarstków pozostawały chłodne lub letnie.

Temperatura procesora wynosiła 70°C na początku testu wydajnościowego (przy wykorzystaniu aplikacji Prime95 oraz FurMark), a po kilku godzinach pracy wzrosła do nadal akceptowalnych 85°C. Podczas testów nie zauważono zaniżania taktowania procesora spowodowanego zbyt wysoką temperaturą. 

w stresie
 45.4 °C44.8 °C34.8 °C 
 40.7 °C43.7 °C33.4 °C 
 28.1 °C26.8 °C26.3 °C 
maks. w ogóle: 45.4 °C
średnia: 36 °C
39.1 °C53.1 °C50.2 °C
34.3 °C40.6 °C41 °C
28.7 °C32.6 °C33 °C
maks. w ogóle: 53.1 °C
średnia: 39.2 °C
zasilacz  45.4 °C | temperatura otoczenia 20.5 °C | Voltcraft IR-360
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 36 °C / 97 F, compared to the average of 30.7 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(-) The maximum temperature on the upper side is 45.4 °C / 114 F, compared to the average of 35.9 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 59 °C for the class Subnotebook.
(-) The bottom heats up to a maximum of 53.1 °C / 128 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 24.4 °C / 76 F, compared to the device average of 30.7 °C / 87 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 28.1 °C / 82.6 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (+0.2 °C / 0.3 F).
temperatura CPU na początku testu maksymalnego obciążenia: 70°C
temperatura CPU na początku testu maksymalnego obciążenia: 70°C
temperatura CPU na koniec testu maksymalnego obciążenia: 85°C
temperatura CPU na koniec testu maksymalnego obciążenia: 85°C

Głośniki

Dźwięk wytwarzany przez 1,5-watowe głośniki stereo nie należy do najlepszych, ale jest na akceptowalnym poziomie. Tony wysokie są czyste; słychać nawet zalążki tonów niskich. Wadą jest niezbyt fortunne umiejscowienie głośników na spodzie urządzenia, przez co dźwięk może być częściowo zagłuszany w zależności od podłoża, na którym stoi laptop. Głośność jest mimo wszystko wystarczająca do komfortowego oglądania filmów oraz słuchania muzyki. 

Wydajność akumulatora

900X1B skrywa wewnątrz obudowy 4-komorowy, litowo-polimerowy akumulator o pojemności 42 Wh, który zajmuje większość dostępnej tam przestrzeni. Zaletą baterii litowo-polimerowych jest dłuższy czas pracy urządzenia oraz możliwość dostosowywania ich kształtu do smukłych laptopów, jako że ogniwa składają się z bardzo cienkich warstw elektrod. Wadą, w porównaniu do akumulatorów litowo-jonowych, jest dłuższy czas ładowania (w tym przypadku 165 minut).

Symulujący obciążenie (przy maksymalnym podświetleniu ekranu, włączonym podświetleniu klawiatury oraz włączonej karcie Wi-Fi) test klasyczny programu Battery Eater dał wynik 2,5 h. W teście czytelnika (czyli symulacji czytania dokumentu z minimalnym podświetleniem ekranu i wyłączonymi podświetleniem klawiatury oraz modułami łączności bezprzewodowej) omawiany laptop działał przez 9 godzin i 13 minut. 

Test odtwarzający normalne korzystanie z komputera, z komfortowym podświetleniem oraz włączonym modułem Wi-Fi, który służył do utrzymywania łączności z siecią, trwał niespełna 6 h. 

Samsung wypadł więc dość dobrze na tle konkurencji, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż posiada on 4-komorowy akumulator. Umieszczenie go wewnątrz obudowy nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jego wymiany można dokonać tylko w autoryzowanym serwisie.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.2 W
luzdarkmidlight 5.7 / 8.7 / 9.3 W
obciążenie midlight 18.8 / 29.9 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC-940
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.
Wydajność akumulatora
luz
9h 13min
sieć przez WLAN
5h 56min
obciążenie
2h 29min

Podsumowanie

Samsung 900X1B jest przedstawicielem płaskich i eleganckich laptopów o bardzo wysokiej jakości wykonania, matowym, 11-calowym wyświetlaczu oraz dobrym czasie pracy na zasilaniu akumulatorowym. Niskiej mocy procesor Core i3-2357M oraz dysk SSD 64 GB stanowią ciekawą kombinację, która w części testów syntetycznych jest w stanie zdystansować niektóre laptopy przeznaczone do gier. Niestety, dobrej wydajności nie doświadczymy w przypadku grafiki 3D, a to ze względu na niezbyt mocny układ graficzny HD Graphics 3000.

Z uznaniem można się wyrażać o urządzeniach wejścia, małej masie własnej oraz niewielkich gabarytach Samsunga. Wyposażenie 900X1B odpowiada w dużej części aktualnym standardom, ale porty peryferyjne są ograniczone do tych najważniejszych i brak jest modemu 3G. Bezsprzeczne minusy to długi czas ładowania akumulatora oraz nadmierne nagrzewanie się obudowy podczas pracy pod obciążeniem.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Samsung 900X1B
bohater testu: Samsung 900X1B

Specyfikacja techniczna

Samsung 900X1B-A02
Procesor
Intel Core i3-2357M 2 x 1.3 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
Pamięć
4 GB 
, DDR3-1333
Matryca
11.60 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, Samsung SEC3052, SuperBright Plus, 340 nitów, refleksująca: nie
Chipset
Intel HM65
Dysk twardy
Samsung MZMPA064HMDR, 64 GB 
, SSD, mSATA
Karta dźwiękowa
Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
1 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: micro-SD, RJ-45
Łączność
Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit/s), Broadcom 802.11n (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 3.0 +HS
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 15.9 x 298 x 197.5
Akumulator
42 Wh litowo-polimerowy, 4 ogniwa, 5680 mAh, 7,4 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
Camera
kamerka: 1.3 MPx
Inne
zasilacz 40 W, Adobe Reader 9, Microsoft Office 2010 Starter, Windows Live Essentials, Cyberlink YouCam, Norton Internet Security, Norton Online Backup, Skype, 24 miesiące(y) gwarancji, głośniki 2x 1,5 W, SRS 3D Sound Effect
Waga
1.072 kg, zasilacz: 196 g
Cena
999 PLN
Odnośniki

 

Autorzy

Tekst: Felix Sold i Sebastian Jentsch
Zdjęcia: Felix Sold i Samsung
Tłumaczenie: Agnieszka Zielińska i Tomasz Cyba

Podobne laptopy

Podobne laptopy innego producenta

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Lenovo ThinkPad Edge E130
HD Graphics 3000, Core i3 2367M
Recenzja Asus UX21E (Core i5)
HD Graphics 3000, Core i5 2467M
Recenzja Asus UX21E (Core i7)
HD Graphics 3000, Core i7 2677M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Lenovo ThinkPad Edge E330
HD Graphics 3000, Core i3 2370M, 13.30", 1.791 kg
Recenzja Asus X301A
HD Graphics 3000, Core i3 2350M, 13.30", 1.705 kg
Recenzja Sony Vaio SVT1311M1E/S
HD Graphics 3000, Core i3 2367M, 13.30", 1.6 kg

Za

+nowoczesny wygląd
+relatywnie solidna obudowa
+duże urządzenia sterujące
+podświetlana klawiatura
+matowa matryca o dobrych parametrach obrazu
+odczuwalna szybkość działania (dzięki SSD)
+długie czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym
+małe zużycie energii
 

Przeciw

-ograniczona możliwość ulepszania wyposażenia
-tandetne klapki portów peryferyjnych
-brak portu dokowania
-brak modemu 3G
-brak kabla/przejściówki HDMI w zestawie
-nagrzewanie się pod obciążeniem
-długi czas ładowania akumulatora
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Samsung 900X1B
Felix Sold (Update: 2020-01-25)