Notebookcheck Logo

Test HP ProBook 5330m

Następca ProBooka 5320m znacznie różni się od poprzednika. Otrzymał jasną obudowę bez przeszkadzających połyskliwych elementów i wydaje się dużo grubszy. Matowa, 13-calowa matryca, podświetlana klawiatura i standardowy procesor Intela czynią HP 5330m naturalnym konkurentem Della V131.

HP ProBook 5330m (LG724EA)

Obudowa

HP ProBook 5330m (LG724EA)

Masywny, ascetyczny i geometryczny wygląd ProBooka 5330m świadczy o tym, że również najlżejszy biznesowy HP został zaprojektowany zgodnie z filozofią Forge (to stylistyka, która uczyniła użytkowe notebooki tej marki klockowatymi ale i solidniejszymi, niż starsze modele). Pomimo optycznej ciężkości, ważący 1,85 kg i gruby na ledwie 2,7 cm ProBook wciąż kwalifikuje się do kategorii notebooków lekkich i cienkich. Utrzymane w dwóch jasnych odcieniach aluminiowe wieko i pulpit mogą się podobać. A na pewno wydają się zdecydowanie atrakcyjniejsze od obowiązującej w biznesie czerni. 

Cieszy dbałość o szczegóły. Zamiast szeregu gumek na brzegach ekranu o jego odseparowanie od klawiatury dba uszczelka biegnąca nieprzerwanie wokół matrycy. Z podobnego pasa uszczelniającego spód wystają na narożnikach nóżki laptopa. Magnezowy od spodu 5330m daje wygodny, beznarzędziowy dostęp do baterii i chłodzenia. A po odkręceniu trzech śrubek również do dysku twardego, pamięci i gniazd miniPCI-E.

Wykonana niemal w całości z metali obudowa jest bardzo przyjemna w dotyku, a jakby gumowany spód zapewnia stabilny chwyt. Jedynymi błyszczącymi elementami są chromowane osłony zawiasów. Wyświetlacz można odchylić o maksymalnie 135 stopni i niezależnie od ustawienia zachowuje on swoją pozycję i nie chwieje się zbytnio. Jako że sprężyny mają za zadanie również utrzymywanie laptopa w pozycji zamkniętej, otwarcie go jedną ręką jest utrudnione.

W związku z zastosowanymi materiałami nie powinno dziwić, że pozbawiony napędu optycznego korpus jest rewelacyjnie sztywny. Przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania udało się całkowicie uniknąć poskrzypywania czy wyginania się jednostki zasadniczej przy przenoszeniu lub naciskaniu. Nie najchudsze jak na współczesne standardy wieko ustępuje trochę pod naciskiem w okolicy logo producenta. Ogólnie jednak wydaje się prawie tak samo godne zaufania, jak chwalona powyżej pozostała część obudowy.

Po dodaniu eSATA wyposażenie w porty wypada ocenić jako podstawowe. Nie da się jednak ukryć, że USB 3.0, którego brak, jest popularniejszym standardem. Jeśli chodzi o rozkład złączy, to pod prawą ręką może pętać się tylko kabel podłączony do połączonego gniazdka wejścia i wyjścia audio. Osoby leworęczne znajdą natomiast powody do narzekania przy wykorzystaniu któregoś z gniazd przesyłających obraz lub portu, w którym zestawiono eSATA i USB. 

ProBooki z serii m są pozbawione możliwości dokowania. Testowany model dysponował za to wbudowanym modemem internetu mobilnego HSPA+. Gniazdo na kartę SIM do niego znajduje się pod akumulatorem.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: blokada Kensingtona, VGA, eSATA/USB 2.0, HDMI, czytnik kart pamięci
lewy bok: blokada Kensingtona, VGA, eSATA/USB 2.0, HDMI, czytnik kart pamięci
prawy bok: gniazda audio combo, 2x USB 2.0, LAN, gniazdo zasilania
prawy bok: gniazda audio combo, 2x USB 2.0, LAN, gniazdo zasilania
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy

Osprzęt

podświetlana klawiatura
podświetlana klawiatura

Sprawiająca wrażenie takiej samej jak w ProBooku 4330s klawiatura wyspowa różni się po dokładniejszym badaniu zasadniczo. Po pierwsze, klawisz End trafił we właściwe miejsce, a niewielkie strzałki góra/dół mają nieco inny kształt. Po drugie, subtelnie wklęsła powierzchnia płytek jest pokryta bardzo przyjemnym w dotyku, gumopodobnym tworzywem. Dzięki temu palce nie ślizgają się tak, jak ma to czasem miejsce na zwykłym plastiku. A po trzecie, klawisze dysponują podświetleniem, co zdecydowanie ułatwia pisanie w ciemnościach użytkownikom, którzy nie opanowali umiejętności pisma bezwzrokowego.

Jeśli dorzucić do tego brak większych kłopotów z uginaniem powierzchni, klawiaturę ProBooka przychodzi mi ocenić jako wyborną. Wciskanie klawiszy daje bardzo miłe odczucie połączenia sprężystości z dobrą amortyzacją skoku. Ciche działanie podczas testów zakłócił tylko kilka razy metaliczny pobrzęk wydobywający się ze spacji. Rzadkie występowanie tej przypadłości każe mi przypuszczać, iż dotyczyła ona jedynie tego konkretnego egzemplarza.

Wyraźnie panoramiczny gładzik nie jest przesadnie wielki, ale ma właściwie dobraną powierzchnię. Oprogramowanie Synaptics v7.5 obsługuje gesty. Przyciski zamiennika myszki to kolejny element 5330m, który ma miękką, gumową powierzchnię. Dysponują one przeciętnie długim skokiem i są ciche.

Trzy niepozorne przyciski na prawo za klawiaturą służą do kontroli połączeń bezprzewodowych, włączenia domyślnej przeglądarki i szybkiego wyciszenia dźwięku. Gdy komputer jest wyłączony, środkowy przycisk ma jeszcze jedną funkcję. Uruchamia on oparty o Splashtop OS program QuickWeb, pozwalający skorzystać z prostych funkcji bez wchodzenia do systemu Windows. W modelu z dyskiem SSD jego szybkie ładowanie się traci na znaczeniu.

W ProBooku 5330m widać poważne podejście do tematu bezpieczeństwa. Ważnymi jego elementami są czytnik linii papilarnych i układ szyfrujący TPM.

klawiatura
klawiatura
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

Obecność w mobilnym notebooku biznesowym matowej matrycy jest oczywistością. Ekran o przekątnej 13,3" ma dobrze dopasowaną do tych rozmiarów rozdzielczość 1366 na 768 pikseli.

Brak refleksów na wyświetlaczu ułatwia pracę na dworze. Do pełni komfortu brakuje jednak większej maksymalnej luminancji. Przy przeciętnie 170,9 cd/m² w silnym słońcu obraz staje się trochę mniej czytelny.

159.5
cd/m²
172.5
cd/m²
160.6
cd/m²
172.5
cd/m²
183.8
cd/m²
173.3
cd/m²
172
cd/m²
175.4
cd/m²
168.4
cd/m²
podświetlenie ekranu
LG Display LGD02FE / LP133WH2-TLM3
maksimum: 183.8 cd/m² (Nits) średnia: 170.9 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
kontrast: 167:1 (czerń: 1.1 cd/m²)41.78% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
59.8% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
40.27% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
HP ProBook 5330m a matryca HP DreamColor z EliteBooka 8740w (siatka)
5330m a HP DreamColor
HP ProBook 5330m a Samsung QX311 (siatka)
5330m a QX311
HP ProBook 5330m a przestrzeń sRGB (siatka)
5330m a sRGB

Odwzorowanie czerni czy pozostałych kolorów wypada przeciętnie w porównaniu do większości matryc o tej przekątnej. Do pokrycia palety barw sRGB jest dosyć daleko. Również wyświetlana biel nie zachwyca i wydaje się chłodna. Wiąże się to z często pojawiającą się w tanich panelach przeznaczonych do laptopów nadreprezentacją koloru niebieskiego.

Dosyć szerokie kąty widzenia w poziomie współwystępują z mocno ograniczonym zakresem pionowym. Już przy stosunkowo niewielkim przechyleniu się przed komputerem można zaobserwować pogorszenie jakości obrazu.

HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
 

Osiągi

Opisywana w recenzji wersja LG724EA dysponuje obok wspomnianego już modemu 3G także procesorem Core i5-2520M i dyskiem Micron RealSSD C300 o pojemności 128 GB. Tak bogata konfiguracja potrafi zaspokoić potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników najbardziej mobilnych komputerów.

Najnowsza generacja Core i5 to jednostki łączące bardzo dobre osiągi z możliwą do przełknięcia ceną. i5-2520M charakteryzuje się częstotliwością taktowania 2,5 GHz i 3 MB pamięci podręcznej L3. Funkcja Hyper-Threading dodaje do dwóch fizycznych rdzeni dwa logiczne. Natomiast Turbo Boost 2.0 pozwala na zwiększanie w miarę potrzeb i możliwości taktowania procesora do nawet 3,2 GHz.

Osiągi w najpopularniejszym teście Cinebench to 4058 i 8847 punktów dla wersji R10 32bit (odpowiednio 1 CPU i x CPU) oraz 2,68 pkt w R11.5 64bit. Daje mu to wysoką 21. pozycję w naszym zestawieniu procesorów. Różnica w stosunku do popularniejszego (i tańszego) Core i5-2410M wynosi około 10% i nie jest imponująca. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że to dopiero i5-2520M jest podstawowym procesorem Sandy Bridge spełniającym standardy Intel vPro. W głównej mierze dzięki implementacji technologii zaawansowanej wirtualizacji VT-d i szyfrowania AES.

W notebooku przeznaczonym do pracy wydajność grafiki ma mniejsze znaczenie. Taktowany w zakresie 650-1300 MHz zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000 uzyskuje 3733 pkt. w dobrze znanym 3DMarku06. Nie sprawia też najmniejszych kłopotów przy wyświetlaniu obrazu (również gdy ma on postać filmu w rozdzielczości Full HD).

W kwestii pamięci operacyjnej warto tylko wspomnieć, że (w przeciwieństwie do poprzednika) HP 5330m dysponuje dwoma gniazdami na moduły RAM. Możliwe jest więc zamontowanie łącznie 8 GB pamięci DDR3-1333.

Micron C300 (znany też pod marką Crucial) to pierwszy dysk SSD, w którym zastosowano interfejs SATA III. Ale wersja w ProBooku dysponuje złączem w standardzie SATA II. Patrząc na wyniki testów nie jest to duża strata, gdyż tylko w odczycie ociera się on o ograniczenia tej wersji interfejsu. C300 nie jest więc najszybszym z obecnie dostępnych SSD. 

Zastosowanie go w seryjnym wyposażeniu biznesowego notebooka świadczy jednak o tym, że - podobnie jak konstrukcje Samsunga i Intela - jest on ceniony za bezawaryjność i żywotność. Poza tym w porównaniu do tradycyjnych dysków talerzowych Micron wykazuje miażdżącą przewagę w dziedzinie wydajności. Operacje odczytu i zapisu dokonują się na tyle szybciej, że jest to widoczne gołym okiem. Czasy dostępu na poziomie 0,1 ms przekładają się na start systemu nawet w czasie nieprzekraczającym 20 sekund i brak problemów z „zamyślaniem się" systemu podczas pracy. 

Zawsze też warto przypomnieć, że dysk bez elementów mechanicznych lepiej chroni dane, bo jest odporniejszy na wstrząsy oraz nie wydaje żadnych dźwięków.

CPU-Z CPU
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
podział partycji
SPECviewperf 11
NovaBench
SiSoftware Sandra
PerformanceTest 7.0
HWiNFO32
CPU-Z Memory
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Caches
Heaven Benchmark v2.1
3DMark 06 Standard Score
3295 pkt.
3DMark Vantage P Result
1658 pkt.
Pomoc
PCMark 7 Score
3791 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4058
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
8847
Cinebench R10 Shading 32Bit
5027
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
5010 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
10488 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
5133 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
8.58 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.89 Points
Pomoc
Crucial RealSSD C300 CTFDDAC128MAG-1G1
przesył danych (minimum): 144.6 MB/s
przesył danych (maksimum): 164.7 MB/s
przesył danych (średnio): 148.5 MB/s
czas dostępu: 0.1 ms
szybkość interfejsu: 78.5 MB/s
obciążenie procesora: 1 %
AS SSD
AS SSD (kopiowanie)
AS SSD (IOPS, operacje wejścia/wyjścia)
AS SSD (kompresja)
ATTO Disk Benchmark
CrystalDiskMark 3.0.1
HD Tune 2.55
 

Cinebench

aplikacja 32-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 32-bitowa
aplikacja 64-bitowa
aplikacja 64-bitowa

Wpływ na otoczenie

Hałas

Na fabrycznych ustawieniach HP ProBook 5330m jest długimi okresami bezgłośny, gdy pobiera energię z akumulatora, a cicho szumi wiatraczkiem przy zasilaniu sieciowym. By również na kablu delektować się ciszą, należy w BIOS-ie wyłączyć opcję wymuszającą ciągłą pracę wentylatora. 

Ciszę oznaczoną jako 30,3 dB wirnik przerywa rzadko i w sposób powściągliwy, co oznacza 32,8 dB. Dotyczy to korzystania z laptopa w trybie oszczędnym czy podczas przeglądania internetu. 

Wytężone obliczenia ukazują drugą stronę medalu. Pod obciążeniem chłodzenie szybko wspina się po kolejnych szczeblach hałasu, przekraczając 40, 43 a nawet 45 dB. Ciężko pracujący HP 5330m staje się podobnie męczący jak jego poprzednik, ProBook 5320m.

Hałas

luz
30.3 / 30.3 / 32.8 dB
obciążenie
43.3 / 45.6 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)
temperatury podzespołów w teście maksymalnego obciążenia
pod obciążeniem

Ciepło

Także ocena ciepłoty mobilnego HP wypada dwuznacznie. Zwyczajowe czynności wykonywane codziennie na notebooku nie rozgrzewają go w sposób istotnie odczuwalny. Komfort termiczny spada dopiero przy dużym wysiłku podzespołów. Symulacja takiej sytuacji za pomocą maksymalnie obciążających procesor i grafikę programów Prime95 i FurMark doprowadziła układ chłodzenia na granice wydolności.

Po godzinie testowania stabilności lewa część obudowy rozgrzała się w najcieplejszym punkcie wyraźnie, osiągając 46,6°C. Widać więc, że mocny procesor zamontowany w płaskiej obudowie stojącej na krótkich nóżkach stwarza poważne kłopoty z odprowadzeniem ciepła.

Co ciekawe, choć procesorowi udało się osiągnąć temperaturę nawet 100°C, nie zauważyłem występowania choćby przez chwilę zjawiska throttlingu, czyli dławienia wydajności.

w stresie
 42.7 °C30.9 °C27.3 °C 
 43.6 °C36 °C29 °C 
 37.6 °C36.1 °C26.9 °C 
maks. w ogóle: 43.6 °C
średnia: 34.5 °C
29.2 °C32.1 °C40.5 °C
31.2 °C32.4 °C42.4 °C
31.4 °C39.5 °C46.6 °C
maks. w ogóle: 46.6 °C
średnia: 36.1 °C
zasilacz  52.8 °C | temperatura otoczenia 20 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 34.5 °C / 94 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(±) The maximum temperature on the upper side is 43.6 °C / 110 F, compared to the average of 34.2 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(-) The bottom heats up to a maximum of 46.6 °C / 116 F, compared to the average of 36.7 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 28.6 °C / 83 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 37.6 °C / 99.7 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-9.9 °C / -17.8 F).

Głośniki

Skierowanie w dół niewielkich głośniczków, które można znaleźć na przodzie laptopa, nie zwiastuje dobrej jakości dźwięku. Tymczasem opatrzone logo Beats Audio membrany grają zdecydowanie lepiej, niż w większości notebooków z ekranem 13-calowym i mniejszych. Może i brakuje basu, ale już odtworzenie sceny dźwiękowej czy szczegółów wypada bardzo dobrze. Dosyć głośny dźwięk może być tłumiony, jeśli laptop nie stoi na twardej powierzchni. 

Wydajność akumulatora

Pomimo wprowadzeniu wielu zmian, akumulator o pojemności zaledwie 41 Wh pozostał taki sam. Prawie sześć godzin jako maksymalny czas pracy w modelu wysoce mobilnym nie robi dziś wielkiego wrażenia. Co najwyżej solidnie wypadł też test używania Wi-Fi z wynikiem w wymiarze 4 godzin i 21 minut. Praca z maksymalną wydajnością nie potrwa nawet godziny, a podłączenie zewnętrznego napędu DVD pozwoliło na oglądanie filmu przez 3 godziny i 10 minut.

Można narzekać na brak możliwości dokupienia większej lub dodatkowej baterii. Ale trzeba przy tym pamiętać, że HP nie poddało się nurtowi zabudowywania akumulatora i jego  podmiana jest banalnie prosta.

Wydajność akumulatora
luz
5h 50min
sieć przez WLAN
4h 21min
DVD
3h 10min
obciążenie
0h 55min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 8 / 11 / 14 W
obciążenie midlight 52 / 68 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

HP ProBook 5330m a Samsung 350U2A

Samsung 350U2A (u góry) i HP ProBook 5330m (na dole)
HP ProBook 5330m (z lewej) i Samsung 350U2A (z prawej)
HP ProBook 5330m (z lewej) i Samsung 350U2A (z prawej)
HP ProBook 5330m (z lewej) i Samsung 350U2A (z prawej)
HP ProBook 5330m (z lewej) i Samsung 350U2A (z prawej)
 

Podsumowanie

HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m

Choć już nie tak smukły, jak starszy model, najnowszy ProBook z serii m wciąż robi wrażenie świetną jakością wykonania lekkiej obudowy. Zyskał on wprawdzie port eSATA i pozbył się nieelegancko błyszczących elementów wykończenia, ale wciąż musi korzystać z niezbyt pojemnej baterii. 

Nowy procesor Core i5 pozwala wydłużyć nieco czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym, a przy tym ma wyższą wydajność. W wersji z dyskiem SSD ProBook 5330m działa jeszcze szybciej i przy niewielkim obciążeniu chodzi bezgłośnie. Mocna jednostka centralna w ciasnym wnętrzu przypomina jednak o sobie przy wykorzystaniu pełnej wydajności zwiększoną ciepłotą obudowy i zbyt dużym hałasem.

Ekran, choć posiada matowe wykończenie, wyświetla obraz przeciętnej jakości. 

Na koniec wypada mi pochwalić HP m.in. za poważne podejście do tematu zabezpieczeń, wyróżniające się w swojej klasie głośniki i bardzo wygodną klawiaturę z podświetleniem.

Please share our article, every link counts!
HP ProBook 5330m (LG724EA)
bohater testu: HP ProBook 5330m

Specyfikacja techniczna

HP ProBook 5330m (LG724EA)
Procesor
Intel Core i5-2520M 2 x 2.5 - 3.2 GHz, Sandy Bridge
Karta grafiki
Matryca
13.30 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, LG Display LGD02FE / LP133WH2-TLM3, refleksująca: nie
Dysk twardy
Crucial RealSSD C300 CTFDDAC128MAG-1G1, 128 GB 
, Micron MTFDBAK128MAG-1G1
Karta dźwiękowa
IDT 92HD81B1X @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
2 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD/MMC, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.1, modem HP hs2340 HSPA+
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 27 x 328 x 225
Akumulator
41 Wh litowo-polimerowy, 4 ogniwa, 14,8 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 64 Bit
Camera
kamerka: 1.3 MPx
Inne
BIOS: F.02, zasilacz 18,5 V, 3,5 A, 65 W, klawiatura odporna na zalanie, głośniki Beats Audio, podświetlana klawiatura
Waga
1.851 kg, zasilacz: 395 g
Cena
4625 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep internetowy eMobilne.pl
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)
HP ProBook 5330m (LG724EA)

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Mateusz Stach.

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Dell Latitude 3330
HD Graphics 3000, Core i3 2375M
Recenzja HP ProBook 4340s
HD Graphics 3000, Core i3 2370M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Asus X501A
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.074 kg
Recenzja Fujitsu LifeBook A512
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.5 kg
Recenzja Toshiba Satellite Pro C870
HD Graphics 3000, Core i3 2350M, 17.30", 2.7 kg
Recenzja Dell Vostro 2520
HD Graphics 3000, Core i3 2328M, 15.60", 2.36 kg
Recenzja Samsung 300E5C
HD Graphics 3000, Core i3 2310M, 15.60", 2.3 kg

Za

+szerokie opcje zabezpieczeń i modem 3G
+przyjemne w dotyku i matowe powierzchnie
+świetna klawiatura z podświetleniem
+SSD
+cisza na luzie
+solidność i najwyższa jakość wykonania
+całkiem przyjemne głośniki
+matowa matryca
 

Przeciw

-tylko przeciętna wydajność akumulatora
-nieszczególna jakość wyświetlanego obrazu
-gorący procesor pod obciążeniem
-nieznośny hałas przy maksymalnym obciążeniu
-brak USB 3.0 (ale jest eSATA)
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja HP ProBook 5330m
Sylwester Cyba (Update: 2020-01-26)