Notebookcheck Logo

Test Acer Aspire 5740G

Acer Aspire 5740G znajduje się wśród kilku laptopów polecanych osobom poszukującym przenośnego sprzętu do gier w granicach 2,5-3 tys. zł. W tym gronie cechuje się bardzo dobrym (jednym z najlepszych) stosunkiem ceny do wydajności. Choć nie jest to laptop dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i pozbawiony wad, jego jakość stoi na przyzwoitym poziomie. Prezentuje on do tego niezłą kulturę pracy.

Obudowa

Obudowa Acera Aspire 5740G jest zaprojektowana w stylu, do którego ten producent zdążył nas przyzwyczaić. Koncepcja wzornicza Gemstone ma parę wariantów i jest stale modernizowana. Tradycyjnym, charakterystycznym akcentem zapewniającym rozpoznawalność jest granatowa klapa. Ten element jest połyskliwy i zostają na nim liczne odciski palców.

Po podniesieniu klapy ukazuje się górna powierzchnia platformy roboczej z szarym pulpitem, szeroką, czarną klawiaturą i maskującą głośniki czarną listwą z tyłu.

Podnoszony ekran wchodzi docelowo (kiedy znajduje się w pozycji roboczej) za jednostkę zasadniczą. Z tego powodu po otworzeniu wyświetlacz jest osadzony dość nisko względem płaszczyzny patrzenia użytkownika, co utrudnia w pewnym stopniu korzystanie z komputera. Maksymalny kąt odchylenia ekranu wynosi 135°. Kiedy trzyma się laptop na kolanach jest ok, ale na biurku ekran się nieco kolebie po korekcie ustawienia. Ramka ekranu jest niestety błyszcząca i powoduje niekorzystne dla wzroku refleksy.

Błyszczących elementów nie znajdujemy na szczęście na pulpicie roboczym. Powierzchnia miejsc podparcia dłoni jest dość przyjemna w dotyku. Niemiłe w dotyku jest natomiast szorstkie tworzywo na spodzie.

Iluminacja wyłącznika na niebiesko jest zbyt intensywna. Orzekliśmy, że może przeszkadzać w nocy (w ciągu dnia można nie zwracać na nią uwagi). Podświetlenia nie da się niestety wyłączyć.

Solidność konstrukcji zasługuje generalnie na pochwałę, natomiast do spasowania elementów można mieć pewne zastrzeżenia. Laptop nie jest krzywy, opiera się na wszystkich nóżkach, ale wąska szara listwa za klawiaturą odstawała z lewej strony minimalnie bardziej niż z prawej.

Jednostka zasadnicza jest w miarę sztywna i spójna. Notebook może być podnoszony bez obaw za prawy przedni róg. Nie wydaje wówczas niepokojących odgłosów w rodzaju skrzypienia czy trzeszczenia. Trochę gorzej z lewym przednim rogiem, gdyż jeżeli chwyci się obudowę za daleko, to palce będą wywierać przy podnoszeniu nacisk na małą pokrywę serwisową, która wówczas donośnie trzeszczy. Nie do końca dobrze wygląda też wytrzymałość tworzywa na nacisk - najważniejszy element, czyli przednia część pulpitu roboczego (podkładka pod ręce), nie wytrzymuje nacisku wywieranego przez opartą na niej prawą dłoń (o ile laptop spoczywa na twardym podłożu) i powoduje chrzęszczenie któregoś z elementów. Jest to zjawisko szczególnie denerwujące, kiedy użytkownik często odrywa rękę od pulpitu roboczego i kładzie ją z powrotem. Wygina się też nieco szara listwa za klawiaturą, gdzie znajdują się przyciski obsługiwane naciskiem. Osłony zawiasów są stabilne, nie ruszają się.

Niektóre rozwiązania Acera nie są perfekcyjne dopracowane. I tak suwak zwalniający zatrzask klapy działa opornie – trzeba poruszać nim starannie, by mieć pewność, że zadziała za pierwszym razem. Nie byliśmy zachwyceni funkcjonowaniem mechanizmu ryglującego akumulator. Wymaga on obsługi dokładnej, uważnej i cierpliwej – jeżeli robi się to „na aferę”, może się zdarzyć, że akumulator zaklinuje się w stanie niecałkowicie schowanym w gnieździe i nieodseparowanym zarazem (taka sytuacja przytrafiła się nam przy pierwszym demontażu i jakiś czas trzeba było walczyć z baterią).  

Złącza to raczej słabsza strona AS5740G. Brak w tym laptopie eSATA i ExpressCard. Nie podobały się nam też dwa porty USB blisko siebie na prawej ściance, z przodu, w dodatku tuż przy szufladce napędu optycznego. Plus należy się za umieszczeniem gniazd audio (w liczbie trzech, w tym S/PDIF) w przedniej części lewej ścianki bocznej.

front: czytnik kart
front: czytnik kart
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, HDMI, VGA/D-Sub, 2x USB, gniazda audio
lewy bok: gniazdo zasilania, LAN, HDMI, VGA/D-Sub, 2x USB, gniazda audio
prawy bok: 2x USB, napęd optyczny, gniazdo modemu, blokada Kensingtona
prawy bok: 2x USB, napęd optyczny, gniazdo modemu, blokada Kensingtona
tył: wylot wentylacji
tył: wylot wentylacji

Osprzęt

Klawiatura Acera AS5740G jest wyspowa (tak jak w wielu współczesnych laptopach), ale dość charakterystyczna. Płaskie płytki klawiszy są mianowicie wybitnie cienkie i zawieszone relatywnie wysoko nad osłoną zabezpieczającą. Podobnie jak klawisze, ta ostatnia jest matowa, więc nie odbija światła. Kształt klawiszy jest typowy dla notebooków Acera, tzn. są one płaskie i wyraźnie zaokrąglone na rogach.

Skok klawiszy jest dość krótki, ale nie do tego stopnia, by pisało się zdecydowanie niewygodnie. Pewna niestabilność klawiszy też odbija się negatywnie na komforcie pracy. Klawisze są dobrze amortyzowane, więc okazują się dość miękkie pod palcami. Do tego też klawisze są ciche - nie ma jakichś donośnych stuków czy klików.

Jeżeli chodzi o układ, to plusem jest wydzielony blok numeryczny o dużych rozmiarach, z dużymi klawiszami i posiadający niezaburzoną strukturę.

Bardzo poważnym minusem (szczególnie w przypadku laptopa do rozrywki) z kolei są wyjątkowo drobne klawisze kierunkowe (powierzchnie strzałek dolnej i górnej jako jedyne są profilowane - pochyłe przy jednej z krawędzi).

Generalnie klawiaturę można ocenić co najwyżej na czwórkę - nie jest co prawda zła, ale to nie to co dobra klawiatura wyspowa z laptopa Sony czy klasyczna klawiatura ThinkPada.

Warto jeszcze wyszczególnić niektóre niedziałające kombinacje trzech klawiszy:

  • WD + E
  • SD + E, Z, X, C
  • AS + X
  • WA + X
  • strzałki góra i lewo + (m.in.) S, D, G, H, Z, V, B, M, spacja, prawy Alt, prawy Shift
  • strzałki dół i lewo + Enter
  • strzałki dół i prawo + (m.in.) 1, 3, Q, T, U, P, J, Z, V, P, spacja, prawy Alt, prawy Ctrl
  • strzałki dół i prawo z bloku numerycznego + 2, 4, 5, 7, 0, Backspace, I, O, Z, V, B, spacja, oba Ctrl, oba Alt

Tabliczka dotykowa firmy Synaptics to słabszy punkt Acera. Gładzik zajmuje wgłębienie przed klawiaturą, na lewo od osi symetrii laptopa (jest wycentrowany względem klawisza spacji). Przyrząd ma nieprofesjonalny wygląd, bo jest zlany w jedną całość z pulpitem i wygląda jak rozwiązania stosowane w najtańszych laptopach. Od nikczemnej estetyki ważniejsze są jednak poślednie właściwości ślizgowe. Powierzchnia tabliczki jest za mało gładka i muskając po niej palcem ma się wrażenie, że jest nieco zbyt tępa. Względnie niezłe czułość i precyzja działania poprawiają jednak komfort pracy do tego stopnia, że da się korzystać z tego przyrządu wskazującego.

Dość prymitywnym elementem jest też belka z przyciskami. Razi ona nie tyle wyglądem, co tandetnym działaniem - przy naciskaniu z lewej czy z prawej strony odzywa się głośny klik. Prawie jedna trzecia część belki jest bezużyteczna - znajduje się tutaj strefa martwa (fragment, który nie reaguje na naciskanie).

W modelu Aspire 5740G nie ma przycisków dotykowych. Przyciski specjalne służące do regulacji głośności działają tak, że każdy szczebel regulacji trzeba wywoływać nowym naciśnięciem; nie można przejść od minimalnej do maksymalnej i na odwrót jednym przyciśnięciem.

klawiatura
klawiatura
touchpad
touchpad

Obraz

diagram barw
diagram barw

W testowanym Aspire 5740G zastosowano matrycę 15,6" o rozdzielczości 1366x768 firmy AU Optronics. Jej powierzchnia jest błyszcząca, podobnie jak w większości multimedialnych laptopów podobnej wielkości i kosztujących mniej więcej tyle co Acer.

Testy wykazały jasność obrazu nieco poniżej przeciętnej. Z kolei podświetlenie ekranu okazało się wyjątkowo równomierne.
 
Na ustawieniach fabrycznych obraz wydawał się nam zanadto nasycony czerwienią. Szczególnie było to widać na białym tle – kolor biały miał ewidentnie ciepłe zabarwienie. Nie przeszkadza to jednak przy korzystaniu z laptopa, więc wielu jego posiadaczy nie będzie zapewne regulować ustawień kolorów.

187.7
cd/m²
171
cd/m²
176.5
cd/m²
182.6
cd/m²
171.3
cd/m²
172.3
cd/m²
186.5
cd/m²
178.2
cd/m²
179.3
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 187.7 cd/m² (Nits) średnia: 178.4 cd/m²
rozświetlenie: 91 %
kontrast: 245:1 (czerń: 0.7 cd/m²)

Użytkując laptop Acera, stwierdziliśmy występowanie efektu ziarnistości przy patrzeniu na ekran pod kątem (głównie z góry i z boku). Problem ten nie ma znaczenia praktycznego, gdyż przy patrzeniu na wprost wszystko jest w porządku, a obraz wydaje się idealnie klarowny.

Kąty widzenia w pionie są na tyle wąskie, że jest to odczuwalne podczas pracy z aplikacjami biurowymi. W lewym dolnym rogu okna Open Office Writer widać żółknięcie niebieskiego tła. Trzeba jednak nadmienić, że Acer wypada pod tym względem przeciętnie – konkurencyjne laptopy nie są lepsze pod tym względem.

Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
 

Osiągi

Acer Aspire 5740G posiada podzespoły dobrane na tyle dobrze, że pozwalają mu one przodować w rankingach układanych według parametru stosunku ceny do osiągów. Najważniejsze z nich to procesor Core i5 oraz karta grafiki ATI Mobility Radeon HD 5650, dzięki którym jest on nieco wydajniejszy od Samsunga R580 a słabszy do MSI GE600.

Procesor Intel Core i5-430M to najwolniejszy z procesorów i5, taktowany zasadniczo z częstotliwością 2,26 GHz. W przeciwieństwie do mniej wydajnych jednostek Core i3 dysponuje on technologią Turbo Boost, dzięki której taktowanie jest zwiększane do 2,53 GHz. Jest on o 10-15% wydajniejszy od i3-330M, a z kolei i5-520M uzyskuje od niego w testach wyniki o około 10% lepsze.

Aspire 5740G nie jest co prawda laptopem typowo dla gracza, ale jego karta grafiki – ATI Mobility Radeon HD 5650 – jest na tyle wydajna, że może on śmiało służyć za domowe centrum rozrywki. Układ odpowiadający za grafikę jest zaliczany do średniej klasy wydajnościowej. Pozwoli on na grę w najnowsze tytuły, o ile użytkownik zdecyduje się na ograniczenie poziomu detali i obniżenie rozdzielczości.

3DMark 2001SE Standard
26295 pkt.
3DMark 03 Standard
20224 pkt.
3DMark 05 Standard
12943 pkt.
3DMark 06 1280x768 Score
7132 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
2771
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
6339
Cinebench R10 Shading 32Bit
4823
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
3410 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
7810 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
4917 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
20.24 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.06 Points
Pomoc
500 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 29.8 MB/s
przesył danych (maksimum): 79.7 MB/s
przesył danych (średnio): 61.6 MB/s
czas dostępu: 18.5 ms
szybkość interfejsu: 117.8 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Cinebench 11.5

Wydajność w grach

Call of Duty 4
rozdzielczość 1280x720, detale na "normal/medium"
min. 34, śr. 43,75, maks. 53 kl/s

Call of Juarez - Więzy Krwi
rozdzielczość 1280x720, najlepsza jakość
min. 40, śr. 56,82, maks. 63 kl/s

FIFA 10
domyślne ustawienia wersji demonstracyjnej
min. 57, śr. 59,98, maks. 62 kl/s

Gothic 3
rozdzielczość 1024x768, detale na "high"
min. 18, śr. 33,6, maks. 47 kl/s

Medal of Honor Airborne

rozdzielczość 1280x720, wszystko na "medium"
min. 60, śr. 74,62, maks. 93 kl/s

Need for Speed Shift
rozdzielczość 1280x720, 0xAA, 4x Med, High
min. 25, śr. 36,82, maks. 48 kl/s

PES 2010
rozdzielczość 1280x720, detale na "high"
min. 54, śr. 59,88, maks. 64 kl/s

Risen
rozdzielczość 1280x720, ustawienia domyślne (High, Low, 3x High, Med)
min. 13, śr. 19,97, maks. 25 kl/s

Supreme Commander
rozdzielczość 1024x768, detale na "high", AA wyłączony
min. 25, śr. 30,03, maks. 38 kl/s

Tropico 3
rozdzielczość 1366x768, detale wysokie
min. 0, śr. 29,85, maks. 56 kl/s

Wiedźmin
rozdzielczość 1280x720, detale na "medium", AA wyłączony
min. 13, śr. 33,63, maks. 59 kl/s

Wpływ na otoczenie

Hałas

Jedną z wartościowych cech Acera AS5740G jest jego przyjemna kultura pracy. Szczególnie doceniliśmy cichą pracę przy znikomym obciążeniu. Wówczas to notebook ten generuje szum na poziomie co najwyżej 32,5 dB. 
 
Przy obciążeniu podzespołów wymagającymi aplikacjami hałas jest umiarkowany. Jego natężenie wynosi 34-37,7 dB. Oznacza to, że jest ono podobne do natężenia hałasu generowanego przez Samsunga R580 z GF GT 330M.

Wartości liczbowe nie mówią jednak wszystkiego. Pewnym problemem może się mianowicie okazać nieprzyjemny dźwięk towarzyszący startowi wentylatora. Nim wiatrak ruszy, rozlega się bzyczenie. O ile wentylator włącza i wyłącza się często, może to irytować użytkownika.

Hałas

luz
31.8 / 32.5 / 33 dB
HDD
32 dB
DVD
34.5 / 36 dB
obciążenie
36 / 37.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)
FurMark + Prime95 - 1 h
FurMark + Prime95 - 1 h
SPECviewperf - 3 h
SPECviewperf - 3 h

Ciepło

Aspire 5740G zachowuje się bardzo przyzwoicie w tym aspekcie, kiedy tylko pracuje z lekkim obciążeniem (nie trzeba stosować planu oszczędnego). Przy planie oszczędnym temperatura spodu nie przekracza w żadnym punkcie 37 stopni Celsjusza. 

Przy normalnym wielogodzinnym obciążeniu maksimum na spodzie wyniosło w lewym tylnym rogu 42°C. Na pozostałym obszarze korpus notebooka pozostaje chłodny lub robi się wyraźnie ciepły (z lewej strony).

Z kolei test z wykorzystaniem ekstremalnego obciążenia był już pewnym problemem dla Acera. Wówczas bowiem przy lewym tylnym narożniku zmierzyliśmy maksymalnie 48°C. Z kolei po stronie wierzchniej jednostki zasadniczej zanotowaliśmy w lewej tylnej części (tym razem na sporym obszarze) maksima na poziomie około 41°C.

w stresie
 39.4 °C41 °C29.1 °C 
 41 °C41.6 °C29.4 °C 
 36.4 °C33.5 °C26.2 °C 
maks. w ogóle: 41.6 °C
średnia: 35.3 °C
26.5 °C31.7 °C48 °C
28.3 °C39.1 °C43 °C
28.5 °C39.9 °C35.2 °C
maks. w ogóle: 48 °C
średnia: 35.6 °C
temperatura otoczenia 21.5 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 35.3 °C / 96 F, compared to the average of 31.2 °C / 88 F for the devices in the class Multimedia.
(±) The maximum temperature on the upper side is 41.6 °C / 107 F, compared to the average of 36.9 °C / 98 F, ranging from 21.1 to 71 °C for the class Multimedia.
(-) The bottom heats up to a maximum of 48 °C / 118 F, compared to the average of 39.1 °C / 102 F
(±) In idle usage, the average temperature for the upper side is 32.9 °C / 91 F, compared to the device average of 31.2 °C / 88 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 36.4 °C / 97.5 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.8 °C / 83.8 F (-7.6 °C / -13.7 F).

Głośniki

Głośniki Acera, z systemem Dolby Home Theater i technologią Virtual SurroundSound, wydawały się nam niezłe, ale tylko kiedy konfrontowaliśmy z dysponującym głośnikiem mono Dellem V3300. Co ciekawe, ten ostatni grał może mniej ładnie od głośników Acera ale był głośniejszy (!). Dźwięk oferowany przez Acera jest nieco płaski, ale czysty, przynajmniej do pewnego poziomu. Przy ustawionej maksymalnej głośności odzywało się bowiem delikatne brzęczenie.

Wydajność akumulatora

Acer AS5740G dysponuje akumulatorem o pojemności 48 Wh. W naszej opinii nie jest on wystarczający, szczególnie że laptop ten nie dysponuje możliwością przełączania układu graficznego na rdzeń zintegrowany z procesorem w celu oszczędzania energii.

Bateria pozwala na pracę przez 2-2,5 h, korzystając z internetu przez WiFi. Dwie godziny mijają szybko, ale dodatkowe pół uzyskane dzięki wykorzystaniu oszczędnego planu zasilania pozwala na spokojniejszą pracę, bez nerwowego kontrolowania stanu naładowania akumulatora.  
 
Aspire 5740G wytrzymuje prawie dwie godziny, kiedy jest wykorzystywany do odtwarzania filmu z płytki DVD. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wyniósł 3,5 h.

Wydajność akumulatora
luz
3h 31min
sieć przez WLAN
2h 02min
DVD
1h 56min
obciążenie
0h 59min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 13 / 20 / 23 W
obciążenie midlight 56 / 81 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Currently we use the Metrahit Energy, a professional single phase power quality and energy measurement digital multimeter, for our measurements. Find out more about it here. All of our test methods can be found here.

Podsumowanie

Acer Aspire 5740G nie tylko wyróżnia się z szeregu podobnych konstrukcji dobrą ceną ale jest dobrym laptopem o mocnych podzespołach. Zabierając się do jego recenzji, byliśmy wobec niego sceptyczni i skupieni na szukaniu słabych punktów. Laptop ten nie dostarczył nam jednak asumptu do miażdżącej krytyki. Co prawda do jego niektórych cech (błyszcząca ramka, zakleszczający się akumulator, denerwujący dźwięk przed startem wentylatora, malutkie klawisze kierunkowe, tandetne przyciski gładzika, zbyt intensywnie iluminowany przycisk zasilania) można się przyczepić, ale te najważniejsze są pozytywne. Acer jest przede wszystkim cichy, nie grzeje się podczas racy na luzie, posiada matowe klawiaturę i pulpit roboczy, solidną platformę roboczą oraz mechanizm zamykający z zatrzaskami.

Nade wszystko wybijają się zaś procesor Core i5 oraz dobrze sprawdzająca się w grach karta grafiki ATI MR HD 5650. Choć można się na ten temat spierać, naszym zdaniem to jeden z najlepszych laptopów w swojej kategorii, głównie ze względu na relatywnie niską cenę. To ocena dokonana w oderwaniu od opinii na temat jakości serwisu, no i nie wiemy czy Aspire 5740G nie okaże się bardziej awaryjny od konkurentów. Z niezawodnością notebooków marki Acer było dotąd słabo.

Aktualne ceny notebooka Acer Aspire 5740G

Acer Aspire 5740G
Acer Aspire 5740G

Dziękujemy za wypożyczenie egzemplarza do testu firmie X-KOM.

Please share our article, every link counts!
Acer Aspire 5740G-434G50MN
bohater testu: Acer Aspire 5740G

Specyfikacja techniczna

Acer Aspire 5740G-434G50MN
Procesor
Intel Core i5-430M 2 x 2.3 - 2.5 GHz, Arrandale
Karta grafiki
ATI Mobility Radeon HD 5650 - 1024 MB VRAM, rdzeń: 550 MHz, pamięć: 750 MHz, DDR3, ATI Catalyst 9.12
Pamięć
4 GB 
, Samsung DDR3-1066, 2x 2 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, AU Optronics AUO22EC / B156XW02 V2, podświetlanie diodami LED, refleksująca: tak
Chipset
Intel HM55
Dysk twardy
500 GB - 5400 rpm, 500 GB 
, 5400 obr/min, Hitachi HTS545050B9A300
Karta dźwiękowa
Realtek ALC272 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-2]
Złącza
4 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, LSI HDA modem, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, S/PDIF, czytnik kart: SD, MMC, MS, MS Pro, xD
Łączność
Broadcom NetLink Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit/s), Atheros AR5B93 Wireless Network Adapter (a/b/g/n = Wi-Fi 4/)
Napęd optyczny
TSSTcorp CDDVDW TS-L633C
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 37 x 383 x 250
Akumulator
48 Wh litowo-jonowy, Sony 6 ogniw, 4400 mAh
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
Waga
2.659 kg, zasilacz: 544 g
Cena
2799 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep komputerowy X-Kom
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN
Acer Aspire 5740G-434G50MN

Podobne laptopy

Podobne laptopy z podobnymi podzespołami

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Sony Vaio EB3Z1E/BQ
Mobility Radeon HD 5650, Core i5 460M
Recenzja Dell Inspiron 15R ALU
Mobility Radeon HD 5650, Core i3 370M
Recenzja HP Pavilion dv6-3030ew
Mobility Radeon HD 5650, Core i3 350M
Recenzja Acer Aspire 5551G
Mobility Radeon HD 5650, Phenom II X3 N830
Recenzja Sony Vaio EB1M1E/WI
Mobility Radeon HD 5650, Core i3 330M

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Sony Vaio EC3M1E/BJ
Mobility Radeon HD 5650, Core i5 460M, 17.30", 3.07 kg

Za

+korzystna relacja ceny do wydajności
+dołączony do klawiatury blok numeryczny
+niski poziom emisji hałasu
+mechanizm ryglujący klapy poprawia samopoczucie mobilnego użytkownika
+gniazda audio z S/PDIF
 

Przeciw

-słabe (szczególnie jak na Acera) głośniki
-irytujący odgłos przy starcie wentylatora
-bardzo drobne klawisze strzałek
-akumulator potrafi się zaklinować
-brak eSATA i ExpressCard
-niefajny gładzik
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Aspire 5740G
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-24)